5 nippi, kuidas panna lapsed rohkem liikuma

23.07.2020
Sisuturundus

Tänapäeval domineerivad meie eludes erinevad tehnoloogilised seadmed, mis muudavad meie elu mugavaks ning pakuvad suurtes kogustes meelelahutust nii lastele kui ka täiskasvanutele. Televiisorid, mängukonsoolid, arvutid ja nutitelefonid annavad lastele aina enam rohkem tegevust, mistõttu jääb vabas õhus viibimine, mängimine ja liikumine eelkõige tahaplaanile. Sellepärast on oluline tähelepanu pöörata kaasaegsetele lahendustele, mis panevad lapsi rohkem veetma aega õues.

Elektriline tõukeratas

Tänapäeval armastavad lapsed veeta oma aega nutiseadmetega ning aina enam huvituvad nad tehnoloogiast ja selle olemusest. Sellepärast on oluline mõelda lahenduste peale, mis kombineeriks laste lemmikud tegevused kui ka vabas õhus liikumise. Elektrilised tõukerattad on nutikad liikumisvahendid, mis suudavad liikuda nii väiksematel kui ka suurematel kiirustel just aku voolu abil. See lahendus paneb lapsi tahtma rohkem avastama ümbrust. Elektriliste tõukerataste valik on suur - erinevad aku vastupidavused, disainid, lisafunktsioonid ja muud omadused annavad võimaluse leida igal lapsel endale sobiva ja meeldiva tõukeratta. Tutvu lähemalt elektriliste tõukerataste võimaluste ja valikuga siin.

Liikumisega seotud nutimängud

Tänapäeval on võimalik isegi nutiseadmetesse tõmmata erinevaid põnevaid mänge, mida mängida õues liikudes. Näiteks ülimalt populaarne PokemonGO! on kindlasti tuttav nimi paljudele lastele kui ka täiskasvanutele - selles mängus peaksid koos telefoniga liikuma väljas ringi, et püüda kinni ja võita Pokemone, millega ehitada nendest uhket kollektsiooni. Tuntud on ka erinevad geopeituse mängud, mis on sageli tasustatud erinevate auhindadega. Neid on võimalik mängida jalgsi, autoga, jalgrattaga või eelnevalt mainitud elektriliste tõukeratastega - valige koos lapsega sobiv ning minge üheskoos avastama maailma.

Jalgrattad

Jalgrattasõit on lõbus ning seda koos pere ja sõpradega - võtke koos perega ette jalgrattamatku või andke lapsel võimalus minna koos sõpradega ratastega sõitma. See paneb neid avastama rohkem ümbritsevat loodust, olles samal ajal füüsiliselt aktiivne. Tänapäeval on olemas erinevaid rattaid - hübriid-, linna-, mägijalgrattad ja mitmed teised, mida valida vastavalt otstarbele. Populaarsust on kogumas ka elektrilised jalgrattad, mis tagavad sujuva liikumise aku abiga. Jalgratta valimine on lihtne - üks olulisemaid nüansse on jalgratta raami suurus, mis vastaks kasvavale lapsele. Kui tegu on väiksema lapsega, siis kindlasti tuleks muretseda ka abirattad, mis aitaks lapsel harjutada oma tasakaalu, et suurele rattale üleminek oleks kergem. Noortele on oluline ka disain, mispärast tasub see valida koos lapsega. Kui oled otsimas sobivat, tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Mängud õues või konsoolis

Sageli on suurimaks probleemiks see, kui lapsed ei soovi väljas liikuda kuna see on nende jaoks igav. Selleks tuleb neile pakkuda tegevust - erinevad välimängud sobivad selleks ideaalselt. Selleks võivad olla spordimängud nagu korvpall, sulgpall, võrkpall või muu. Spordimängud on eelistatud just poiste seas, kes soovivad end treenida ja arendada oma oskusi. Kui aga on ilmad külmad ja vihmased, siis tasub soetada just koju erinevaid liikumisega seotud mänge - olgu selleks mängukonsooli tantsumängud, Twister või muu. Näiteks tantsumängud võivad just pakkuda huvi tüdrukutele. Valides sobivaid mänge pööra kindlasti tähelepanu oma lapse huvidele ja soovidele - hea nipp on valida mänge koos oma lapsega, sest nii saad olla kindel, et laps mängu soovib mängida ning see ei jää tühjalt seisma.

Droonid

Lõbusat meelelahutust pakuvad lastele ka droonid -. need on puldiga kontrollitavad elektrilised seadmed, mis sobivad ideaalselt filmihuvilistele ja teistele loomingulistele lastele. Droonid lendavad õhus mitukümmend kilomeetrit kõrgel, mis suudavad kaadrisse võtta linnulennult või madalamat võetud vaatamisväärsusi. Need sobivad eelkõige noortele, kes oskavad droone iseseisvalt juhtida ning mõistavad nende vastutustundlikku kasutamist. Drooni valides tasub tähelepanu pöörata olemasolevale kogemusele - kui laps pole varem drooni kasutanud, tasub esmalt valida soodsam mudel. Väikese kogemusega on kerge drooni valesti kasutada ning see ära lõhkuda, kuid samas on kallimad mudelid funktsionaalsemad ja mugavamad kasutada. Kindlasti oleks mõistlik kaasata drooni kasutamisse lapsevanem, kes oskaks last drooni kasutamisel juhendada. Hetkel on olemas erinevaid droone, millel on erinevate mahutavusega akud, mis tagavad droonide pika kasutusea. Kallimatesse mudelitesse on lisaks ehitatud sisse GPS funktsioon, mis laseb endal määrata koordinaadid, kuhu droon lendab, kuid kui soovid lapsi liikuma panna, tasub ise drooniga koos liikuda.

                             

Tänapäeval on võimalik lapsi panna rohkem oma vaba aega veetma läbi erinevate nutikate vidinate. Need pakuvad lastele huvi ja rõõmu - olgu see siis üksi, koos sõprade või perega.

Sarnased artiklid