Kumerad telerid - mis on nende eelis lamedate televiisorite ees?

06.02.2024
Sisuturundus

Viimaste aastatega on telerite valik kasvanud nii suureks, et sellest on õige valimine muutunud keeruliseks. Selles artiklis keskendume kahele teleri tüübile ja räägime lahti, milleks on head kumerad telerid ja millised on seda tüüpi televiisorite eelised klassikaliste ehk lamedate telerite ees.

Kumerad telerid vs lamedad telerid

Kumerad telerid või teisisõnu nõgusad telerid pole meie turul midagi uut, sest esimesed sellised televiisorid tulid välja juba mitmeid aastaid tagasi. Küll aga tasub lahti selgitada, mis on seda tüüpi ja klassikaliste telerite vahe, et saaksid parima ostuotsuse teha.

1. Vaatamisnurk. Kumerad telerid on laia vaatamisnurgaga, muutes vaatevälja suuremaks ja tagades enneolematu filmikogemuse. Tänu ekraani nõgususele on teleri vaatamise kogemus tõetruum, tekitades efekti, et vaataja on sündmuste keskel. Seega võivad kumerad telerid asendada hästi kinoelamust sinu kodus ja muudavad filmiõhtud pere ja sõpradega veelgi vingemaks.

2. Valguse peegeldamine. Teleri ekraan püüab kinni kõiksugused valgused, nii aknast sisse paistva päikese valguse kui ka lampide valguse. Kui võrrelda kumera ja lameda ekraaniga telereid, siis kumerad telerid peegeldavad vähem valgust, muutes mõnes olukorras teleri vaatamise mugavamaks.

3. Disaini erinevus. Kõige suurem ja pealtnäha erinevus on disain. Lameda ekraaniga telerid on lamedad ja nii öelda klassikalise disainiga, millega kõik on harjunud. Kumerad telerid erinevad ekraani kuju poolest ja neid paigaldades seinale või telerikapile, tuleb arvestada, et ääred on välja ulatuvad.

4. Teleri hind. Televiisori hind kujuneb mitmest asjast, nii brändist, suurusest, mudelist ja tehnoloogiast. Üldiselt on kumerad telerid kallimad kui lameda ekraaniga telerid, kuna pakuvad uuenduslikumat teleri vaatamise kogemust.

5. Funktsionaalsus. Selles osas ei ole teleritel palju erinevust. Igasugust kaasaegset televiisorit saab ühendada arvutiga, samuti on võimalik kõikides nutitelerites vaadata videoid Youtubest, filme ja seriaale meelepärasest voogedastus kanalist.

Avasta kumerad telerid e-poest

Olgu selleks Samsung, Philips või Sony, Kaup24 ja Hansapost pakub laia telerite valikut, sealhulgas ka kumeraid televiisoreid. Tänu mitmekülgsele valikule, kust leiad erinevates suurustes telereid paljudelt erinevatelt kaubamärkidelt, on sul võimalik lihtsal viisil tellida koju uus teler, mis vastab täpselt sinu vajadustele. Kasutades ekraani suuruse-, brändi- ja hinnafiltrit, on võimalik sorteerida välja telerid, mis vastavad sinu eelistustele. Nii saad kergema vaevaga valida sobiva televiisori, olgu selleks siis lame või kumer teler. Olenemata sinu asukohast, on Kaup24 ja Hansapost alati avatud, seega võid oma oste teha ka varahommikul või hilisõhtul, ükskõik millisest Eestimaa nurgast.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid