Kuidas valida drooni täielikule algajale

03.01.2020
Sisuturundus

Drooni omamine on äge ja droonid on kättesaadavad kõigile. Kes on vähegi uurinud, millised droonid turul saadaval on, teab, et valik on äärmiselt kirju ning hinnad on seinast-seina. Kui oled täielik algaja, on tegelikult mõistlik enne kalli drooni soetamist harjutada pigem soodsama ja väiksemaga, mida on kerge lennutada.

 

Ka soodne on hea!

Nagu öeldud, ei ole algajal kindlasti mõtet kohe soetada kõige kallimat ning uhkemat drooni. Lennuseadmed arenevad iga aastaga tohutult ja see tähendab, et ka soodsama otsa droonid on läbi teinud suure arengu ning ka 4K kaameratega droonid, millega saab teha suurepäraseid pilte ja videosid kõrgelt taevapiirilt, on tegelikult nüüdseks üsna taskukohase hinnaga. Parimateks droonideks algajatele peetakse Ryze ja Hubsani droone, mis on parima hinna ja kvaliteedi suhtega, sobides ideaalselt esimeseks drooniks. Vaata droonide valikut lähemalt siit.

 

Kui palju peab algaja drooni eest välja käima?

Küll aga peab silmas pidama seda, et soodsama drooni puhul on ka vähem võimalusi ning tegema teatud järeleandmisi. Kindlasti ei saa soodsama otsa droone võrrelda droonide tippklassiga, nagu näiteks DJI või Parroti droonidega. Aga mida hea hinna eest saab?

Tavaliselt hinnaklassis alla 50 euro on droonil üsna piiratud võimalused ning nende lennutamine ei ole nii kergesti juhitav kui kallimate puhul. Küll aga on nendega väga hea harjutada lendamist, ent igaks juhuks tasuks esialgu rahvarohetest kohtadest eemal hoida ning arvestada sellega, et droon võib kukkuda.

50-100 euroses vahemikus saab juba palju kvaliteetsema lennumasina. Küll aga võib selles hinnaklassis olla tehtud järeleandmisi kontrollpuldis ning drooni juhitakse hoopis äpiga. Ei maksa ka oodata kaameralt täielikku filmiefekti, ent lihtsamad fotod ja videod saab kindlasti tehtud ning tegu on asjalike seadmetega.

100-200 euro eest saab juba arvestatava kaamera ning korraliku puldi, mis laseb sul end tunda juba päris profina. 

 

Nõuandeid esimesteks droonilendudeks

Kui lendamine veel päris käpas ei ole, tasuks valida üks tuulevaikne ja avar koht, kus ilma kaamerata lendamist pisut harjutada. Pange oma droon ühtlasele pinnale ning tehke mõned proovilennud. Kui lendamine juba libedalt välja tuleb, võib droonile kinnitada kaamera ning teha mõned pikemad ringid. Unustada ei tohi muidugi ka seadusi, mis drooni lennutamisele kehtivad. Eemale tasub hoida kontrollitavatest õhuruumidest, lennuinfotsoonidest, langevarjuhüpete kohtadest ning mitte lennutada drooni kõrgemale kui 150 meetrit maapinnast.

Droonid on põnevad seadmed, mis on kättesaadavad kõigile. Lennutamist alustades ei tasuks kindlasti alustada kõige kallimast ja uhkemast droonist, vaid valida droon soodsamast hinnaklassist ning alles hiljem soetada uhkem droon. Soodsa hinnaklassi droonid algavad juba keskmiselt 50 eurost ning need leiad Kaup24 veebikaubamajast.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid