Kuidas valida uus nutitelefon?

28.01.2022
Sisuturundus

Poeletid ja e-poed on pungil erinevatest nutitelefonidest ja brändidest. Erinevad mudelid ja tooted on ühelt poolt head, sest valik on mitmekesine ja suur, kuid teisalt ajab see paljud segadusse ja tekib küsimus, kuidas valida endale uus nutitelefon. Jagame sinuga soovitusi, mis aitavad leida sobiva nutitelefoni.

Millist funktsiooni kannab sinu nutitelefon?

Esiteks mõtle läbi, mida sa ootad enda uuelt nutitelefonilt. Kas see on vajalik vaid helistamiseks ja kõnede vastuvõtmiseks või sa soovid sellega kuulata enda lemmik podcaste, pildistada loodust või perekondlikke sündmuseid? Võib olla on veel midagi, mida sa ootad enda telefonilt. Kui sa vajad telefoni, millega ainult helistada, siis ehk iPhone 13 mudel ei ole just see, mida vaadata. Küllaga, kui sa oled suur Apple toodete fänn ning armastad teha kauneid fotosid, siis soovitame iPhone 13 või mõnda teist kaubamärgi telefoni.

Helistamiseks sobivad odavama hinnaklassi telefonid, sh ka need, mis on nuppudega. Nuppudega telefonid on populaarsed vanemate inimeste seas, sest neid on väga hea ja mugav kasutada. Seega enne poodi tormamist, mõtle läbi, mida sa ootad enda uuelt telefonilt.

Armastad pildistamist ja filmimist?

Kui sinu vabad päevad ja nädalalõpud mööduvad loodust avastades ja Eestimaa erinevaid rabasid ja matkaradasid läbi kõndides, siis kindlasti soovid neid hetki ka jäädvustada, kas siis fotode või videote näol. Selleks puhuks ei ole vaja eraldi foto- või videokaamerat, sest paljud nutitelefonid on niivõrd heade kaameratega, et oskuslikult saad sa teha väga kauneid ja professionaalseid pilte, millele jäädvustada ka kõige väiksemad detailid.

Juhul, kui pildistamine on sinu kirg, siis pööra uue telefoni valimisel suurt tähelepanu selle kaamerale ja omadustele. Oluline on see, et kaamera vastaks sinu ootustele. Neid nutitelefone, millel on head kaamerad on paljud, uuri tooteid nii Apple, Samsung, Huawei kui ka teiste brändide poolt.

Otsid telefoni hoopiski lapsele?

Kui sa otsid telefoni oma lapsele, siis selle valimise juures on päris mitmeid aspekte, mida arvestada. Esiteks sõltub valik sinu lapse vanusest: kui sinu laps on veel alles väike ja telefoni eesmärk on ennekõike see, et lapsevanem saaks lapse kätte, siis ei pea soetama kõige kallimat mudelit, mis võib olla ka liiga õrn lapsele kasutamiseks. Sellisel juhul võib soetada hinnasõbraliku nutitelefoni, mis on vastupidav ja millega saab laps helistada ning vajadusel ka enda lemmikmänge mängida. Selleks, et telefon ei läheks maha kukkudes katki, soeta selle ümber kaitseümbris ja -klaas.

Juhul, kui sinu laps on juba vanem ning teismeeas, siis on tal kindlasti nutitelefoni osas omad eelistused ja tasub vaadata nende mudelite poole, millel on hea kaamera ning piisavalt suur ekraan videote vaatamiseks ja omavaheliseks suhtlemiseks.

Telefoni valik sõltub suuresti sellest, kellele see soetatakse ning mis on ootused. Mõtle need läbi ja leia ideaalne nutitelefon, olgu selleks siis Apple iPhone 13, mõni muu Apple mudel või hoopiski midagi kolmandat.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid