Kuidas valida kodukinoprojektorit

02.07.2020
Sisuturundus

Pidev kinos käimine võib muutuda kulukaks - kui Sina ja Su pere armastate vaadata kodus filme, siis kodukino võimalus on Sinu jaoks kindlasti oluline. Tänapäeval võimaldavad erinevad projektorid pakkuda seda võimalust igasse koju - küll aga peaksid tähelepanu pöörama selle tehnilistele omadustele, et leida kõige sobivam.

Veendu projektori tüübis

Kodukino projektorit valides on väga lihtne segamini ajada teiste projektoritega, mis tegelikult selleks mõeldud ei ole. Nimelt äriprojektorid kuvavad väiksema ja detailsema pildi, mispärast sobivad need hästi näiteks staatiliste piltide ja esitluste jaoks. Kodukino projektorid suudavad näidata pilti väga suurele ekraanile ja seinale. Selle kõrge kontrastsus ja piisav heledus sobib ideaalselt igasse koju, seepärast sobivadki just need projektorid filmide, seriaalide, spordiülekannete ning isegi mängude jaoks. Olemas on ka miniprojektorid, mis mahuvad ideaalselt igasse seljakotti - nii saad projektori kaasa võtta näiteks sõbra juurde või isegi matkale, kus seda suures telgis kasutada.

Ekraani tehnoloogia

Valida on võimalik nii DLP, LCD ja LED valgustusega tehnoloogia vahel - kõik suudavad pakkuda piisavalt kõrget kvaliteeti, küll aga on igal ühel oma plussid ja miinused. Näiteks DLP on kasutusel eelkõige suuremates projektorites, kuna see ei vaja palju ruumi. LCD tehnoloogia on soodne ja oma olemuselt väike, tagades kontrastse ja detailse pildi - seepärast on see kodukino projektorite seast kõige levinum. LED projektorid on veelgi väiksemad ning on oma kasutusea poolest vastupidavamad, küll aga ei pruugi olla nende kvaliteet niivõrd paljulubav kui DLP ja LCD ekraanidel.

Resolutsioon

Projektori resolutsioonist sõltub pildi detailsus - need võivad ulatuda 800 x 480 pikslit kuni 1920 x 1080 pikslit. Mida suurem resolutsioon, seda detailsem on pilt. Seepärast on soovituslik kodukino valides leida Full HD projektori, mis on parima kvaliteediga, et pakkuda parimat kinoelamust kogu vaatajaskonnale.

Pildi heledus ja kontrast

Kui soovid kasutada kodukino projektorit eelkõige hämaras toas, ei ole pildi heledus niivõrd oluline. Liiga hele pilt võib segada valgustatud ruumis, mispärast võib olla ekraani vaatamine raskendatud - üldiselt on selleks vahemikuks 1500:1 kuni 100 000:1. Eelkõige pööra tähelepanu selle kontrastile - see aitab näha pildi tumedaid kui ka heledaid värve hästi. Heledust mõõdetakse ANSi luumenites - kodukino jaoks ei ole mõistlik valida projektorit, mille heledus on alla 1000 ANS luumeni.

Liidese tüüp

Tänapäevased mudelid ei vaja töötamiseks ülemäära palju juhtmeid, kuigi HDMI juhtmega arvuti ühendamine pole keeruline. Samuti on levinud RCA kaabliga liidesed, kuid kahjuks need enamus kodudes puuduvad. Seepärast tasub eelistada kaasaegseid võimalusi. WiFi abil töötavad seadmed suudavad pilti näita arvutist üle võrgu - selleks tuleb vaid mõlemad seadmed võrguga ühendada. Sama kehtib ka Bluetooth ühendusega, mis on sarnane WiFiga. Kui Sul on kodus olemas kõlarid, siis veendu ka audio kaablite olemasolus.

Disain

Valimisel kindlasti arvesta sellega, et projektorist saab üheks osaks Sinu kodu interjöörist. Seepärast pööra kindlasti tähelepanu ka selle disainile - kas see sobitub Sinu ülejäänud elutoa või magamistoa värvide, mööbli või muu kujundusega?

Lisafunktsioonid

Aina enam on kogumas populaarsus 3D filmid, mispärast on see maailm toodud ka projektoritesse. Seepärast pööra tähelepanu projektori võimekusele ning sisule. Kindlasti tuleb abiks ka kaugjuhitav pult, mis pakub pildi reguleerimise võimalusi - nii ei pea Sa mõnusalt diivanilt tõusma, et pilti vastavalt vajadusele reguleerida. Vaikse müratasemega projektorid on kindlasti igas kodus eeliseks.

Kaubamärk

Paljude inimeste jaoks on oluline kodutehnika ostmisel selle kvaliteet ja võimalikult pikk eluiga. Sageli kiputakse seetõttu valima tuntumaid brände ja tootjaid, milles saab alati kindel olla. Jah, see on tõsi, kuid kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka teistele tootjatele ning eelkõige eelistada projektorit vastavalt selle tehnilistele omadustele.

Hind

Kodukino võib olla kallis, kuid ometi tagab sellesse investeerimine Sinu koju hubasuse, mugavuse ning pikaaegse meelelahutuse igaks õhtuks. Seepärast on oluline tutvuda valikuga, mille seast leida enda soovidele ja rahakotile vastava mudeli - tutvu näiteks kodukino projektoritega Kaup24 veebipoes, kus on hinnad alati soodsad.

Kodukino on kindlasti oluliseks osaks iga filmifanaatiku koju, kuid miks mitte ka kontorisse. Kui oled otsimas veel täiendavaid võimalusi endale koju või kontorisse tasub tutvuda valikuga siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid