Mida oskab teha üks nutikas ja kaasaegne õmblusmasin?

03.02.2020
Sisuturundus

Õmblusmasinad ei ole enam ammu vaid tõsiste asjaarmastajate pärusmaa, vaid pea igas kodus on vahel veeretatud mõtet, et õmblusmasin kuluks ära. Kusjuures ei ole tänapäeva õmblusmasinad kõigest sirgjooneliste õmbluste tegemise jaoks, vaid pakuvad kvaliteeti ning nippe nii algajale kui ka professionaalile. Õmblusmasinaid on nii manuaalseid kui ka arvutipõhiseid, mis ühenduvad internetiga ning lasevad alla laadida põnevaid pisteid ja motiive. Tutvu valikuga Kaup24 e-poes.

Arvutipõhine õmblusmasin nutikaks õmblemiseks

Kui vanasti olid kodudes kasutusel väga lihtsakoelised manuaalsed õmblusmasinad, mis nõudsid kasutajalt suurt täpsust ja keskendumist, siis tänapäeval ei pea nii palju vaeva nägema ning masin pakub rohkem võimalusi. Uued õmblusmasinad on kui väikesed robotid, millega on lust tööd teha. Arvutipõhistel õmblusmasinatel on mugavad elektroonilised ekraanid, mis aitavad valida vajalikke funktsioone ning masin peab isegi meeles teie viimaseid õmblusprojekte, et neid automaatselt uuesti valida saaks, et kiiresti tööd jätkata saaks. Arvutipõhistel õmblusmasinatel on ka USB-pesad, et saaksite masina ühendada enda arvutiga, arvutis disainid luua ning töö jaoks masinasse saata. Mõned uhkemad masinad lasevad ka internetist mustreid alla laadida ning kasutada.

Tööstuslik masin teeb professionaalset tööd ka kodus

Nagu ka iga muu asjaga, oleneb palju õmblusmasina maksumusest. Paratamatult soodsamad masinad pakuvad ka vähem võimalusi. Mida ülespoole hind, seda rohkem ka võimalusi. Kõige enam pakuvad võimalusi tööstuslikud õmblusmasinad, mida loomulikult võib kasutada ka kodus. Ei tasu end nimest eksitada lasta, tööstuslikud masinad on tegelikult väga kompaktsed ning kerged. Ka on tööstuslikud õmblusmasinad on loodud kaua vastu pidama ning täitma oma ülesandeid professionaalsel tasemel ja nende jupid on enamasti tehtud väga vastupidavast materjalist, tänu millele on nende eluiga palju pikem kui kodustesse tingimustesse loodud masinatel. Tööstusliku masinaga õmmeldes ei saa fantaasiale piire seada ning masinaga saab õmmelda nii särgivarrukaosi kui ka teksapükste vöökohti, mida koduse masinaga on reeglina väga keeruline teha.

Nutikad lisaseadmed

Tänapäeva õmblusmasinad on vägagi nutikad, aga lisaseadmetega on need võimalik muuta veelgi nutikamaks. Näiteks saab kanga servade töötlemiseks lisada overlok õmblusmasina, et saada veelgi kvaliteetsem töö. Need kiirusega 1000-9000 pööret minutis masinad nii lõikavad kui ka õmblevad servi ning lasevad teha ilusaid kaunistusi ja vastupidavaid professionaalseid ääristusi.

Õmblusmasinale saab juurde lisada ka näiteks nööbiaugumasina, millega saab teha ilusad nööbiaugud kerge vaevaga ning masinad, mis nööbid kangale lisavad.

Keerulisemate dekoratiivsete pistete jaoks saab lisada ka topeltnõelaga masina, mis laseb õmmelda kahes paralleelses reas.

Tikkimismasinad peene tikkimistöö jaoks

Tehes peenemat tikkimistööd, aitab hädast välja tikkimismasin. Ka tikkimismasinad on tänapäeval vägagi nutikad ja automaatsed. Uhkeimad Wi-Fi ühendusega masinad lasevad otse internetist tikkimismotiive alla laadida ning masinasse saata, mis kasutaja töö õige lihtsaks muudab ning laseb teha väga põnevaid motiive. Automaatseks on muutunud ka niidistamine, niidilõikur ning nutikas andur annab ise märku, kui niit on katkenud ja vajab vahetamist.

Õmblusmasinad on läbi teinud suure arengu ning tavaliste manuaalsete õmblusmasinate kõrval on nüüd ka nutikad arvutipõhised õmblusmasinad, mida saab kodus kasutada professionaalsel tasemel õmblustööde tegemiseks. Ostes tavalise õmblusmasina, saab sellele lisada ka nutikaid lisaseadmeid, mis aitavad teha keerulisemaid pisteid ning kaunistusi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid