Täiesti juhtmevabad kuularinööbid moodustavad umbes 60% kõrvaklappide tänasest turumahust. Kindlasti see protsent ei vähene, sest uusi ja odavamaid mudeleid lisandub üha.
Täiesti juhtmevabad kuularid olid veel paar-kolm aastat tagasi midagi uut ja eksootilist. Nüüd on aga valikut rohkem kui kokku jõuaks lugeda ja hinnadki langenud.
Juba mõnekümne euroga võib saada kõrvapealsed kuularid, mis ühenduvad telefoni või tahvliga juhtmevabalt. Lisaks muusika kuulamisele saab neid kasutada telefonikõnede puhul käed-vabad-seadmena.
Juhtmeta kõrvasiseste kõrvaklappide ehk nn nuppkuularite kõige olulisemateks eelisteks peetakse kasutamise mugavust ja lihtsust. Neil on muidugi ka oma puudused, kuna laadimise ja hoidmise jaoks peab alati väike karbike kaasas olema.
Nutikell on veel personaalsem ja sõna otseses mõttes lähedasem seade kui mobiiltelefon. Nutikellaga saab kellegagi rääkida ja muidugi jälgida oma tervisenäitajad, aga mitte ainult.
Randmel kantavate nutiseadmete populaarsus on aasta aastalt kasvanud.
Miks meist enamikul kuulmine aastatega töntsimaks muutub; mis sellest enda ja teiste puhul märku annab ning mis siis aitab, räägib Tallinnas asuva kõrva-nina-kurguhaiguste kliiniku kuulmisnõustaja Karin Tammur.
Kui kaasasündinud kehv kuulmine, haiguse