- House of Marley Liberate Air
- Huawei FreeBuds 3
- JBL LIVE 300 TWS
- Kygo E7/1000 True Wireless
- Motorola Vervebuds 800 True Wireless
- Nokia Power Earbuds BH-605
- Pioneer SE-C5TW
- Puro Twins Pro Skullcandy Indy Evo
- Sony WF-XB700
- Urbanista Athens True Wireless
- Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2
Tänavuses võrdluses on mitmeid uudismudeleid tootjatelt, kellelt varem pole selle kategooria seadmeid võrdlusesse jõudnud. Näiteks House of Marley, Motorola, Nokia, Huawei, Puro, Urbanista ja Xiaomi. Paljud tuntumate tootjate tippmudelid on kallimad ning jäid käesolevas võrdluses hinnapiiridest välja.
Punktiarvestus paigutas testivõitjateks Skullcandy, Sony ja Urbanista, aga nende edu JBLi ja Nokia ees oli pigem marginaalne ja vabalt võib rääkida esiviisikust.
Esmalt muusika
Esiviisikut iseloomustab piisavalt tüse bass, mis sobib hästi välioludesse. Basse võib reguleerida heliallika ekvalaiseriga või mõnel juhul – nagu JBL – ka tootja äpiga. Kui aga kõla peaks tunduma õhuke, siis ekvalaiseriga seda oluliselt turgutada ei anna, kui üldse, siis pigem tekib moonutus.
Suurimaks heliprobleemiks on valdavalt kehvapoolne ja hägune diskant (tiiskant) ehk kõrgemad sagedused. Nii mõnedki kuularid pigem taasesitavad kõrgeid sagedusi vaiksemalt, muutes üldist kõlapilti meeldivamaks.
Diskandi nivood saab samuti ekvalaiseriga korrigeerida, aga puhtust lisada siiski mitte, sest kehvema heli puhul on süüdi kuularite akustilised parameetrid.
Heli eest teenitud hinnet mõjutas ka videoheli hilistumine (hilinemine) ja kõneheli kvaliteet käed-vabad-režiimis. Heli hilistumine oli selgelt märgatav JBLi ja Motorola puhul. Enamike kuularite kõneheli oli pigem vaiksepoolne ja mitte liiga selge, erandiks oli Huawei klaar ja moonutustevaba kõneheli.
Mugavalt ja kindlalt
Mugavuskategooria hindes mängis olulist rolli kuularite sobitumine kõrvadega. Enamasti on silikoonist otsikute puhul tüseda heli eelduseks otsikute võimalikult tihe kõrvas püsimine, muidu jääb kõla kõhnaks. Erandiks on plastist Huaweid, mida ei saagi hermeetiliselt kuulmekäiku pressida. Ka Xiaomil puuduvad traditsioonilised silikoonist otsikud. Huawei ja Xiaomi puuduseks võib olla aga mõnevõrra ebakindlam kõrvaspüsimine, eriti aktiivsemate tegevuste puhul. Kõrvasobivusele on loomulikult keeruline anda objektiivset hinnangut, sest nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid kõrvu.
Mugavuse hinne hõlmas ka kuularite käsitsetavust.
Funktsionaalsuse kategoorias tõid punkte aku vastupidavus, omadused, vee- ja tolmukindlus ning lisafunktsioonid.
Täiesti juhtmevabadel kuularitel on mitmeid plusse, aga need ei pruugi sobida või meeldida kõigile. Tänavapildis kohtab palju ka kõrvapealseid kuulareid, mis on küll suuremad, aga püsivad kindlalt peas, ei pruugi maksta palju ning ei rõhu kuulmekäigule. Omad ja spetsiifilised kuularinõudmised on ka mänguritel. Aktiivne mürasummutus on samuti väärt omadus, mida siinse võrdluse kuularitest pakub vaid Huawei, aga kõrgemas hinnaklassis on valikut rohkem – olgu siis tegemist suurte või väikeste kuularitega.
Tulemused leiad septembrikuisest Tehnikamaailmast.