Uus katse

Harri Slip, Glen Pilvre
01.04.2020
Arto Wiikari

Aktiivse mürasummutusega (active noise cancellation ehk ANC) kuularite tippmudelid maksavad mõnisada eurot või enamgi. Kõige kuulsamad neist on Sony ja Bose tippmudelid, mis maksavad umbes 320–350 eurot ja on testides hiilanud erakordselt tõhusa aktiivse mürasummutusega. Võrdluse kuularid
liigituvad pigem keskmisesse hinnaklassi, mille puhul aktiivne mürasummutus ei tulnud varasemalt kõne allagi.

Ligi kaks korda soodsamalt siiski tippklassile vastavat mürasummutust ei saa, vähemalt võrdluseks võetud Bose QuietComfort 35 II-le jäid nad kõik alla. Kõige lähemale Bose tasemele ulatus Philips, kuid selged erinevused olid kõigi sageduste puhul.
Kahe ülemaailmselt tuntud brändi kõrval võeti võrdlusse Soomes toodetavad Valco kõrvaklapid. Valco pole küll nii kuulus nimi kui Nokia, aga mõningaid paralleele võib ju tõmmata. Aastal 1976 otsustas Soome valitsus turgutada kodumaist teleritööstust kineskoobitehase loomisega Imatrasse, kaasates selleks Hitachi ja Salora. Projekti aga kasumlikult toimima ei saadudki ja pärast sadade miljonite markade „põletamist” pandi neli aastat hiljem tehase uksed lõplikult kinni. Nüüd on Valco aga hoopis paremat kuulsust kogumas ANC-kuularitega.

Loe aprillikuisest Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid