Taara sõjaväelinnakus avati tehnikapark poolele tuhandele sõidukile

11.01.2023
Kermo Pastarus (Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus)

Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) avas koos 2. jalaväebrigaadiga Taara sõjaväelinnaku tehnikapargi. Ligi 4,3 hektari suurune tehnikapark on loodud hoiustamaks poolt tuhandet kaitseväe sõidukit. Tehnikapargi ehitajaks oli aktsiaselts Merko ning lepingu maksumus koos käibemaksuga oli 5,7 miljonit eurot.

Tehnikapargis on nii veoautode ja sõidukite varjualused, automaatne autopesula ning autode pesuestakaad. „Varasemalt oli tehnikapargi asemel tühermaa kaitseväe sõidukite hoiustamiseks. Meil on hea meel, et nüüdsest on 2. jalaväebrigaadi käsutuses moodne tehnikapark, kus on lisaks tehnika varjualustele ka automaatpesula, mis võimaldab oluliselt kokku hoida sõidukite pesemiseks kuluvat aega,“ ütles RKIK lõuna portfellijuht Mart Salusaar.

Tehnika varjualused on killustikplatsil otstest kinnised ehitised, kus on võimalus hoida kaitseväe sõidukeid. Varjualustesse paigutatakse Taara sõjaväelinnakus paiknev rasketehnika. Tehnikapargis on nii suuremaid kui ka väiksemaid varjualuseid, millest üks veoauto varjualune mahutab 28 sõidukit ning sõidukite varjualune kuni 75 väiksemat sõidukit. Varjualustesse on lisaks toodud elekter ja õhkkuivatussüsteem.

„Uus tehnikapark parandab oluliselt 2.jalaväebrigaadi tehnika hoiu ja hooldamistingimusi Taara linnakus. Uus automaatpesula tagab vajadusel sõidukite kiire pesu peale õppusi. Ladustades puhta sõiduki varjualusesse, kus on olemas akulaadimis võimekus, tagatakse sõiduki säilivus ja vajadusel kiire kasutuselevõtt aastaringselt. Kokkuvõttes paraneb sellega brigaadi lahinguvalmidus,“ ütles 2. jalaväebrigaadi tagalapataljoni ülem kolonelleitnant Kalmer Kruus.

„Lisaks tavapärasele laadimisvõimekuse tagamisele on antud projekti puhul kasutatud ka uuenduslikku impulsslaadimise lahendust kaitseväe sõidukite akude laadimiseks. Süsteemi eeliseks on töökindlam laadimine ning kaitseväe personali vabastamine laadimisprotseduuridest ehk sõidukid on nüüdsest püsivalt ühendatud,“ lisas Salusaar.

Viimase kahe aasta jooksul on Taara linnakus valminud ka universaalhallid ning spordiväljakud koos takistusribade ning jõulinnakuga.

Taara sõjaväelinnakus Võrus paiknevad 2. jalaväebrigaadi üksused, nii Kuperjanovi jalaväepataljon, staabi- ja sidekompanii ning tagalapataljon. Lisaks veel ka Kaitseväe Akadeemia õppeosakond.

Sarnased artiklid