Rutjal toimusid õhutõrjerakettide Stinger lahinglaskmised

10.03.2022

Õppuse Saber Strike raames korraldasid Ameerika Ühendriikide 10. armee õhu- ja raketikaitse väejuhatuse kaitseväelased täna Rutjal Stinger rakettide lahinglaskmised. 

Lahinglaskmistel kasutati uudset Stryker soomukil põhinevat õhutõrjesüsteemi, millest lasti kaheksa raketti. 

„Õppuse võib lugeda korda läinuks, sihtmärgi avastamine, sihitamine ja raketi välja  laskmine toimisid hästi, õppus täitis oma eesmärgi“ ütles õhutõrjepataljoni ülem kolonelleitnant Tanel Lelov.

Õppus jätkub Eesti, Soome, USA ja Ühendkuningriigi õhutõrjeüksuste koostööharjutusega kaitseväe keskpolügoonil, kus Helsingi õhutõrjerügement osaleb NASAMS keskmaa õhutõrjesüsteemiga, Eesti raketisüsteemiga MISTRAL, USA Stryker-soomukile paigaldatud relvasüsteemiga ning NATO eelpaigutatud Ühendkuningriigi väe õhutõrjeüksus STORMER soomukitel. Samuti osalevad õppusel Belgia, Poola ja Ühendkuningriigi hävitajad ning Eesti õppereaktiivlennukid L-39 ja transpordilennuk M28.

Saber Strike on õppus, mida USA korraldab Euroopas alates 2010. aastast. Õppus algas 28. veebruaril Saksamaal Wiesbadenis USA üksuste liikumisega õppuste aladele Eestis, Lätis, Leedus, Saksamaal, Poolas ja Tšehhis.

Kokku osaleb õppusel sel aastal 13 000 kaitseväelast 13 riigist. Sel aastal korraldatakse õppus talvisel ajal, et harjutada koostööd rasketes tingimustes. Õppuse raames viiakse läbi rida lahinglaskmisi eri riikides, raudteeoperatsioonid, õhus tankimise operatsioonid ning õhutõrje- ja õhurünnaku harjutused.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid