Kevadtormil osalevad Itaalia ja Hispaania õhujõudude hävitajad F-35 ja Eurofighter Typhoon, Poola hävitaja-pommitajad Su-22, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide kopterid AW159 Wildcat, AH-64 Apache, HH-60 Pave Hawk ja UH-60 Black Hawk ning Eesti õhuväe lennukid ja kopterid.
Lennukeid ja koptereid võib näha ja kuulda peamiselt Põhja-, Kesk- ja Lääne-Eesti kohal. Õhuvahendite peamine roll Kevadtormi õppusel on tagada õhutuletoetus maaväe üksustele. Lisaks jätkatakse tavapäraste treeninglendudega Eesti õhuruumis.
Madallennud toimuvad mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ning eelistatavalt mere kohal või asustatud punktidest eemal. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest kui suunduvad ühelt harjutusalalt teisele, kuigi võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.
NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks. Madallende sooritatakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.
Õppus Kevadtorm on kaitseväe suurim iga-aastane õppus, mille eesmärk on harjutada kaitseväe erinevate üksuste koostööd. Õppusel osalevad nii tegevväelased, ajateenijad, reservväelased kui liitlassõdurid. Esimestel päevadel harjutavad üksused koostegevust maastikul, sellele järgneb alates 24. maist õppelahingute faas ja õppuse lõpetavad lahinglaskmised.
Tänavu osaleb õppusel Kevadtorm kokku pea 7000 kaitseväelast Eestist, Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Poolast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Taanist ja Ühendkuningriigist. Õppuse põhitegevused toimuvad Kesk- ja Põhja-Eestis 17. maist kuni 5. juunini.