NyxAir hakkab lendama neljal liinil Rootsis ja Soomes

28.03.2022
NyxAiri Saab 340 | NyxAir

Eesti erakapitalil põhinev lennufirma NyxAir hakkab alates tänasest lendama neljal uuel liinil Põhjamaades.

Rootsis hakkab NyxAiri 34 istmeline Saab 340 lendama Västflyg AB tellimusel Rootsi lääneranniku lähedal asuva  Trollhättani ning Stockholm-Bromma vahel. Teine uus ühendus saab toimuma Skåneflyg AB tellimusel Lõuna-Rootsis asuva Kristianstadi ja Stockholm-Bromma vahel. Mõlema uue liini lennud toimuvad 6 päeval nädalas.

Lisaks hakkab NyxAir 28. märtsist lendama Stockholm-Arlanda ja Ahvenamaa pealinna Mariehamni vahel. Väljumised toimuvad kaks korda päevas, välja arvatud pühapäeval, mil mõlemal suunal on üks väljumine. NyxAiri ja Ahvenamaa maavalitsuse vahelise lepingu kohaselt toimuvad lennud vähemalt ligi 7 kuud. Tulenevalt vajadusest avatakse samuti eraldiseisev lennuliin Mariehamni ja Turu linna vahel Soomes, kus lennud hakkavad toimuma 5 päeval nädalas.

Stockholmi kesklinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Bromma lennujaam teenindab eelkõige Rootsi siselende ning era- ja tellimuslende. Varem on NyxAir Rootsis lennanud Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. NyxAir on Arlanda lennuväljalt varem lennanud Vilhelmina ja Lycksele lennuväljadele.

Eestis teenindab NyxAir Tallinn–Kuressaare lennuliini ning Soomes kahte siseliini: Helsinki–Kokkola–Kemi  ja Helsinki–Jyväskylä.  Tänavu 5. mail alustab NyxAir hooajalist reisijatevedu Pärnu ja Helsinki liinil.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid