Eesti lennufirma NyxAir hakkab lendama kolmel Rootsi siseliinil

18.06.2020
Reisilennuk Saab 2000 | Saab

Alates 10. augustist hakkab Eesti lennufirma NyxAir teenindama kolme Rootsi siseliini. Ettevõte hakkab lennufirma Air Leap tellimusel opereerima Stockholmi Bromma lennujaamast Göteborgi, Malmösse ja Ängelholmi suunduvaid lende.

NyxAir hakkab liine teenindama kolme 50-kohalise Saab 2000-ga. Lennukid on renditud Jetstream Aviation Capitalilt, mis on maailma suurim piirkondlikeks kommertslendudeks mõeldud turbopropellerlennukite rendileandja.

„NyxAirile teeb rõõmu, et aitame kaasa piirkonna lennutegevuse taaskäivitamisele ning teeme koostööd ambitsioonika lennufirmaga Air Leap. NyxAir on varem opereerinud siseriiklikke lende Rootsis, Itaalias ning Suurbritannias ja kuna oleme koostöös Rootsi partneritega käivitamas erinevate rahvusvaheliste piletimüügisüsteemidega ühendatud piletimüügiplatvormi, siis otsime uusi võimalusi tegevuse laiendamiseks nii välismaal kui ka Eestis,“ ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

Ojamets märkis, et lisaks Skandinaaviale on NyxAiril Jetstream Aviation Capitaliga kavas mitmed projektid Suurbritannias, Saksamaal ja Itaalias. 

NyxAiri edasi-tagasi lennud Rootsis toimuvad kaks korda päevas ning igal nädalapäeval, välja arvatud laupäev. Uutele liinidele algas piletimüük eile.

Koos uute liinidega teenindab Air Leap Brommast kokku seitset sihtkohta ning on sellega Bromma lennujaama üks peamisi operaatoreid. Air Leapi senised sihtkohad on Visby, Halmstad, Ronneby ja Kalmar ning lisaks lendab Air Leap Stockholm-Arlandast Mariehamni, Turusse ja Örnsköldsviki ning Oslo-Gardermoenist Ørlandi ja Røråsi. Air Leap on Norra kalatööstuskontserni Olsengruppen tütarettevõte.

Stockholmi kesklinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Bromma lennujaam teenindab eelkõige Rootsi siselende ning era- ja tellimuslende. Bromma lennujaam avati 1936. aastal ning oli Stockholmi peamine lennujaam enne Arlanda valmimist 1960te aastate alguses.

NyxAir on 2017. aastal loodud Eesti erakapitalil põhinev lennuettevõte, mis opereerib regulaar- ja tellimuslende reisilennukitega Saab 2000 ja Saab 340 ning kaubalennukitega Saab 340. Lisaks Eestile on NyxAir teenindanud lende Euroopas ja Aafrikas.

Sarnased artiklid