Ka Volkswageni ID. elektriautod hakkavad tarkvarauuendusi saama üle õhu

11.03.2021

Volkswageni mudelitel ID.3 ja ID.4 on nüüd võimalik saada uusi funktsioone ning tehnilisi värskendusi üle õhu. Selleks on vaja lisada sõidukile uus ID.2.1 tarkvaraversioon, mille saamiseks tuleb autoomanikel külastada esindust. ID. sõidukitele, mis on tellitud alates selle aasta veebruari viimasest nädalast (nädal 8), on uus tarkvara juba lisatud.

Alates selle aasta suvest, pakub Volkswagen ID. sõidukite omanikele uuendusi iga kolme kuu järel. Lisaks tarkvara jõudluse optimeerimisele, võivad värskendused sisaldada ka uusi funktsioone ja kohandamisvalikuid. "See tagab, et kõikidele klientidele üleantud ID. mudelitel on terve nende kasutusaja jooksul sama värske tarkvara nagu uutel sõidukitel. Üle õhu toimuvad värskendused on tulevikus uus normaalsus," sõnas Thomas Ulbrich, Volkswageni tehnilise arenduse juhatuse liige.

Äsja loodud ID. Digital projektiüksus juhib ID. perekonna edasiarendust ja koordineerib üle õhu uuenduste rakendamist. Projektiüksuse paindlik lähenemisviis seab lühikeste värskendustsüklite ning kliendi vajadustega arvestamisega uued standardid. Nii on võimalik uute digitaalsete teenuste ja parema kliendisuhtlusega seotud otsuseid kiiremini ellu viia.

Sõidukitel, mis on tellitud alates selle aasta kaheksandast nädalast, on uus ID. tarkvara 2.1 juba standardvarustuses. Praegused ID. omanikud peavad uue tarkvara saamiseks külastama esindust. 2.1 tarkvara abil on esmakordselt võimalik VW-le juhtimismooduleid paigaldada ilma teenindust külastamata.

Sarnased artiklid