Volkswageni ID.3 eeltellijad saavad esimesed autod kätte septembris, Hiinast lekkisid ka ID.4 fotod

17.06.2020
VW

Septembris saavad esimesed kliendid kätte VW uue elektriauto ID.3 eriseeria mudeli ID.3 1st, mida toodetakse Euroopas  vaid 30 000 tükki ning millest 50 jõuavad Balti riikidessse. Alates tänasest saavad eeltellimuse teinud kliendid oma ostu lõpuni viia.

Kuni 2020. aasta lõpuni võtab Volkswagen vastu tellimusi ID.3 seeria autodele ning seda kolmes versioonis - ID.3 Pure, ID.3 Pro ja ID.3 Pro S – mis erinevad omavahel peamiselt aku ja laadimise võimekuse ning sõiduulatuse poolest. ID.3 Pro S’st saab neist kolmest kõige modernsem versioon, koos kõige eksklusiivsema varustusega.

ID.3 1st on varustatud 58 kWh akuga, maksimaalne sõiduulatus on kuni 420 km (WLTP) ning tal on 150 kW ja 310 Nm arendav elektrimootor.

Baltikumis saavad kliendid valida kolme mudeliversiooni vahel: ID.3 1st, ID.3 1st Plus ja ID.3 1st Max - kõik mitmete lisafunktsioonidega. Kõik ID.3 1st mudelid saavad viieaastase garantii koos akuga, millele kehtib suisa kaheksa-aastane garantii. Volkswagen garanteerib, et nimetatud akud säilitavad vähemalt 70% oma kasutatavast mahutavusest ka pärast kaheksat aastat või 160 000 kilomeetrit.

ID.3 1st standardvarustusse kuuluvad navigatsioonisüsteem, DAB + digitaalne raadio, Air Care Climatronic konditsioneerisüsteem koos kahetsoonilise kliimakontrolliga, esiistmete ja rooli soojendus, esiistme käetugi, kiirlaadimine 100kW alalisvoolu (DC) ning 11kW vahelduvvoolu (AC) pingel, 18-tollised valuveljed, loomulik häälkontroll-süsteem ning ID. Light – intelligentne süsteem, mis suhtleb juhiga visuaalselt ning pakub nii juhtimis- kui ka navigatsiooniabi. Lisaks adaptiivne kiirushoidja, reahoidmisabiline Lane Assist, lähiümbruse jälgimise abiline Front Assist, parkimisabiline, liiklusmärkide kuvamissüsteem, LED esituled ning vargusvastane alarmsüsteem. ID.3 1s baashind saab Eestis olema 40 150 eurot.

ID.3 1st Plus varustustase lisab tahavaatekaamera, võtmevaba lukustus-ja käivitamissüsteemi “Keyless Advanced” ning 30 värviga salongivalgustuse paketi. Ostjatele, kes valivad endale ID.3 1st Plus mudeli, pakutakse ka valikut kolmest erinevast interjööri värvivaliku kombinatsioonist. Interjööri kuuluvad keskne konsool kahe USB-C-ühenduspesaga tagaistmete jaoks, toonitud aknad,  hõbedane väline “Style”-pakett, LED Matrix-esituled ning LED-tehnoloogiaga tagatuled. Plus-mudelil on dünaamilised suunatuled ja 19tollised valuveljed. Selle mudeli baashind Eestis saab olema 45 810 eurot.

Veelgi lisaderohkem ID.3 1st Max maksab 51 480 eurot ning sisaldab liitreaalsuse ehk AR-liidest, suurt panoraamkatust ning 20tolliseid valuvelgi. Lisaks osaliselt autonoomse sõiduabi süsteemi Travel Assist, reavahetusabilist Side Assist ning lisafunktsioonidega Emergency Assist süsteemi, Comfort-telefonilisa induktiivse laadimissüsteemiga.

Lisaks ID.3-le on Volkswagenil sama hästi kui valmis ka ID.4, mille pildid tänu Hiinas toimunud infolekkele sel nädalal avalikkuse ette jõudsid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid