Volkswagen ID.3 elektriauto jõuab esmakordselt Tartu Motoshowle

30.09.2020
VW

Selle nädala lõpus, 2.-4. oktoobril, leiab Tartu Näituste messikeskuses aset iga-aastane auto- ja tehnikanäitus Motoshow, kus Volkswagen esitleb kohalikule publikule Eleporti elektrisõidukite alal uut täiselektrilist ja süsinikuneutraalset ID.3 1st Edition sõidukit.

Näitusel esitletakse mudelit ID.3 1st MAX, mille standardvarustusse kuuluvad muuhulgas liitreaalsus ehk AR-liides, suur panoraamkatus ning 20tollised valuveljed. Lisaks on autol osaliselt autonoomse sõiduabi süsteem Travel Assist, reavahetusabiline Side Assist ning lisafunktsioonidega Emergency Assist süsteem, Comfort-telefonilisa induktiivse laadimissüsteemiga.

Mudelil ID.3 1st on 58 kWh aku, mis lubab sõiduulatust kuni 420 km (WLTP). Tagaveolise auto jõuallikaks on 150 kW (204 hj) ja 310 Nm arendav elektrimootor.

ID.3 1st baasmudeli varustuse hulka kuuluvad esiistmete ja rooli soojendus, kiirlaadimine 100 kW alalisvoolu (DC) ning 11 kW vahelduvvoolu (AC) pingel, loomulik häälkontroll-süsteem ning ID. Light–intelligentne süsteem, mis suhtleb juhiga visuaalselt ning pakub nii juhtimis- kui navigatsiooniabi. Lisaks on ID.3 1st ka nutikas sõiduabiline, kus juba standardvarustuses adaptiivne kiirushoidja, reahoidmisabiline Lane Assist, lähiümbruse jälgimise abiline Front Assist, parkimisabiline ja liiklusmärkide kuvamissüsteem.

Baltikumis alustati äsja ID.3 1st omanikele üleandmist ning peagi algab eelmüük uutele ID.mudelitele.

Uue elektriautoga on võimalik tutvuda ka kõikides Volkswageni esindustes üle Eesti.

Sarnased artiklid