Algas Volkswageni elektriautode perekonna pisima liikme – e-up! – eelmüük

26.11.2019
VW

Volkswagen alustas täna uue põlvkonna elektrilise e-up! sõiduki eelmüüki. Kompaktsel neljakohalisel sõidukil on kuni 260 km (WLTP) sõiduulatus ning selle selle hind algab 20 000 eurost. Esimesed autod saabuvad Eestisse uue aasta veebruaris.

Uuel Volkswagen e-up! mudelil on senise mudeliga võrreldes uus akusüsteem, tänu millele on auto maksimaalseks sõiduulatuseks 260 km. Eeldatav energiakulu on 12.7 kWh/100 km, mis tähendab, et uus e-up! sobib igapäevasteks reisideks linnas – olgu siis tegu äri- või erasõitudega. 60 minuti laadimisega 40 kW juures on võimalik laadida aku 80%-ni. Samuti on uuel elektriautol kaks laadimise režiimi – kohene laadimine ja viivitusega laadimine. Muuhulgas saab laadimist juhtida keskkonsooli laadimisnupu kaudu ning alustada ja lõpetada ka läbi Maps+More mobiiliäpi. Sama rakendus on kasutatav ka e-up! kliimaseadme juhtimiseks.

Et elektriautole omaselt annab 61 kW elektrimootor maksimaalse pöördemomendi kohe, kui sõiduk hakkab liikuma, kiirendab linnasõbralik e-up! 0–100 km/h-ni vaid 11,9 sekundiga. Mudeli tippkiirus on 130 km/h.

Standardvarustusse kuuluvad automaatne kliimaseade, mobiiliga ühenduv Composition Phone raadiosüsteem, Maps + More multifunktsionaalne rakendus, reahoidmisabiline Lane Assist, mis suudab 60 km/h kiiruse juures tuvastada tahtmatut teelt kõrvaldekaldumist. Juhti abistava roolimehhanismi abil on võimalik juhi tähelepanu suunata tagasi sõiduteele. E-up! Style versioon pakub veelgi rohkem funktsioone ja võimalusi elektriautot isikupärastada – katusevärvi valik, kontrastsed mustad või valged välispeeglid.

Sisuliselt sama auto on VW kontsernis tootmises ka Seati ja Škoda kaubamärgi alt - vastavalt siis Seat MIi electric ja Škoda CITIGOe iV.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid