Eesti lennufirma NyxAir alustas reisijatevedu kahel Rootsi siseliinil

26.08.2020

Eesti lennufirma NyxAir teenindab alates sellest nädalast kahte Rootsi siseliini, lennates Stockholmi Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. Reisid toimuvad lennufirma Air Leap tellimusel.

NyxAir teenindab liine kahe 50-kohalise Saab 2000-ga, mis on renditud Jetstream Aviation Capitalilt ning kantud Eesti õhusõidukite registrisse, teatas ettevõte.

„NyxAir on varem vedanud reisijaid mitmetel Euroopa siseliinidel ja meil on hea meel naasta Rootsi turule ning teha koostööd kiirelt kasvava lennufirmaga Air Leap. Kuna koos Rootsi partneritega on NyxAiril nüüd valmisolek oma piletimüügisüsteemi avamiseks, siis see võimaldab edaspidi avada oma lennuliine, seda lisaks teiste lennufirmade tellimuste täitmisele,“ ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

NyxAiri edasi-tagasi lennud Rootsi siseliinidel toimuvad kaks korda päevas esmaspäevast reedeni ning lisaks toimub üks edasi-tagasi lend pühapäeviti.

Koos uute liinidega teenindab Air Leap Brommast kokku seitset sihtkohta ning on sellega Bromma lennujaama üks peamisi operaatoreid. Air Leapi senised sihtkohad on Visby, Halmstad ja Ronneby ning lisaks lendab Air Leap Stockholm-Arlandast Mariehamni, Turusse ja Örnsköldsviki ning Oslo-Gardermoenist Ørlandi ja Røråsi. Air Leap on Norra kalatööstuskontserni Olsengruppen tütarettevõte.

Stockholmi kesklinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Bromma lennujaam teenindab eelkõige Rootsi siselende ning era- ja tellimuslende. Bromma lennujaam avati 1936. aastal ning oli Stockholmi peamine lennujaam enne Arlanda valmimist 1960te aastate alguses.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid