Eesti kardisõitjad avasid hooaja Itaalias
22.02.2021
2020. aasta Eesti parim kardisõitja Markus Kajak. | Arnau Vinyals

Pühapäeval Adria kardirajal Itaalias sõidetud WSK Champions Cup oli tänavuse kardihooaja esimeseks suureks rahvusvaheliseks võistluseks. Kuivõrd tase on WSK võistlustel võrdväärne Euroopa ja maailmameistrivõistluste omaga, olid stardirivid vaatamata keerulistele oludele oodatult pikad ja esinduslikud kõigis neljas võistlusklassis: Mini, OK-Junior, OK ja KZ2. Kokku 356 võistlejaga suurvõistluse stardis oli eestlasi kolm: Andri Tsikin, Mark Dubnitski ja Markus Kajak.

Pisemas klassis Mini esindas Eestis valitsev Mini-klassi Eesti meister Andri Tsikin. 116 üleilmse võistlejaga konkurentsis piirdus alles oma kardisõitja tee alguses olev Tsikin kvalifikatsioonis 97. ja eelsõidus 88. kohaga. Kahjuks edasipääsu sellega ei kaasnenud.

Dubnitskil raske alguse kiuste tempo üleval

Klassis OK-Junior võistlev Mark Dubnitski jaoks oli algus raske, kuid tempo kasvas iga päevaga.

"Algus oli raske, sest võrreldes konkurentidega on kogemus kiire OK-Junior kardi ja Adria rajaga kahjuks tagasihoidlik. Kulus küll umbes 3 päeva, kuid usun, et lõpuks olin tugeva keskgrupiga samas tempos. Esimese eelsõidu start õnnestus hästi ja  ka tempo oli hea, kuni 3. ringil proovisin eessõitjast mööduda, konkurent blokeeris ja minu jaoks oli selle sõiduga kõik. Õnneks jäin ise terveks ja ka kart jäi korda.

Teine eelsõit sujus paremini. Taaskord oli mul hea start, tegin mitu õnnestunud möödasõitu ning kiirus oli tervikuna parem. Finišeerisin 17. kohal, aga kahjuks kukutas 5-sekundiline ajakaristus mu 24. kohale.

Kokkuvõttes arvan, et 4 päeva Adrias andis mulle väga väärtusliku kogemuse. Eriti just võistlussõidud, mis ongi parimaks trenniks kogemuste hankimisel. Nädalavahetusele tagasi vaadates pani tagasihoidlik kvalifikatsioonikoht mind juba ette raskesse seisu võistlussõitudes. 

Siiski oli enne viimast eelsõitu võimalus pääseda eelfinaali, kuid õnnetu avarii ja DNF seda kahjuks siiski ei võimaldanud. Kokkuvõttes saime WSK-lt superkogemuse. Tänan tiimi eesotsas Taavi Toobali ja Madis Laiviga, muidugi ka kõiki poolehoidjaid," ütles Dubnitski laupäeval.

Kajak oodatult maailmatasemel

Kiiremas klassis OK võistelnud valitsev Eesti meister ja aastal 2020 Eesti aasta parimaks kardisportlaseks valitud Markus Kajak oli kvalifikatsiooniaegade põhjal 78 võistleja seas suurepärasel 18. kohal. Ehkki eelsõidud kulgesid seiklusterohkelt, oli läinud novembris maailmameistrivõistlustel 5. kohale kvalifitseerunud Kajakul selge eesmärk finaalis esikümne sekka jõuda:

"Eelsõitudes ei leidnud sobivat seadistust ega sõidurütmi, seega kukkusin mõlemal korral kaks kohta ehk lõpetasin mõlemas eelsõidus üheksandana. Ehkki kohal on maailma paremik, on mul kindel eesmärk lõpuks finaalis siiski TOP10 sekka pääseda."

Pärast finaalvõistlust oli Kajak veidi kriitilisem: "Sügav pettumus tänasest, kiirust oli, kuid tegin ise palju vigu. Eks põhjamaa poistele on sõidupaus alati pikem ning see annab iga hooaja alguses pisut tunda. Kuid vigadest õpitakse ja järgmine nädal algaval WSK Super Masters Series avavõistlusel annan endast taaskord parima!"

Talvine maailmatasemel kardihooaeg jätkub juba käesoleval nädalal Adria kardirajal Itaalias, kus start antakse 4-etapilisele WSK Super Masters sarjale. Kodumaine kardihooaeg algab 24. aprillil 6-etapilise Eesti meistrivõistluste avaetapiga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid