Ott Tänak innustas Laitses noori talente

02.11.2020
Tõnis Krikk

Laste hobikardisari Talendid Rajale lõpetas pühapäeval LaitseRallyPark's oma tänavuse hooaja. Finaaletapi puhul tervitas noori talente kohapeal ka valitsev autoralli maailmameister ja tänavu sarja patrooniks olnud Ott Tänak.

Tänavu kaheksandat hooaega järjepanu toimunud Talendid Rajale on mõeldud algajatele lastele tehnikaspordiga lihtsaimal võimalikul moel tutvumiseks. Vaatamata keerulisele aastale purustas sari tänavu kõik senised osavõtjate rekordid: kuuel etapil käis rajal rohkem kui 120 noort võidusõiduhuvilist, kellel kõigil oli soov saada Ott Tänaku mantlipärijaks - täpselt sellise sõnumi oli tänavu sarja patrooniks olnud valitsev autoralli maailmameister Tänak andnud soovitusena sarja reklaamimiseks. Pühapäeval LaitseRallyPark's sõidetud finaaletapi eel jagas tunnustas Tänak sarjas osalejaid ning jagas kõigile võistlejatele välja diplomid.

Finaaletapp ise pidi aga välja selgitama tänavuse hooaja parimad. Üldarvestuse võidu eest võitlesid Mattias Ojapõld ja Kaur Koreinik, kolmanda koha heitluses pidi parim selguma Sten-Erik Silla ja Ragnar Simulandi vahel. Kuna Koreiniku esitus jäi viimasel etapil tagasihoidlikuks, oli sellega Ojapõllu üldvõit kindlustatud. Simuland võttis aga viimasest etapist maksimumi, sõitis välja ka lisapunkte andva kiireima ringi ning võitis oma teise etapi, olles sellega Ojapõllu kõrval ainus, kes seda tänavu suutnud. Võiduga tõusis ta üldarvestuses kolmandale kohale. Etapi lõpetas teisena Oliver Kurg ning kolmandaks suutis viimasel ringil tõusta Ojapõld.

Utsitamaks nooremate laste indu on sarjas ajalooliselt peetud ka kuni 10-aastaste laste arvestust. Tänavu puudus selleks vaat et vajadus, sest selle võitjaks osutus sarja ka üldarvestuses võitnud Ojapõld. Kunagi varem pole sellist asja juhtunud.

Nooremate vanusegrupis lõpetasid Ojapõllu järel teisena Joosep Siniorg ning kolmandana Ramon Vlasenko. Vanemate laste arvestuses tuli hooaja võitjaks Paul-Kristian Hamburg, seda Jakob Pajuri ja Hanna-Grete Suvemaa ees. Suvemaa võitis ühtlasi tüdrukute arvestuse, kus edestas Martaliisa Meindorfi ja Miya Greth Visbergi.

Talendid Rajale on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu kaheksandat hooaega järjest korraldatav laste hobikardisari. Sarjas saavad osaleda lapsed, kelle sünniaasta on 2007 või hilisem. Eriarvestuses saavad võistelda lapsed, kelle sünniaasta on vahemikus 2005-2006. Sarja etapid sõidetakse hobikardikeskustes ning mingisugust varustust sarjas osalemiseks omama ei pea. Tänavu oli sarja osalejate keskmine vanus 10,8 eluaastat.