Talendid Rajale 2021 esimene etapp sõidetud

Martin Harak
18.05.2021
Tõnis Krikk

LaitseRallyParkis pühapäeval sõidetud tänavuse hooaja esimesel osavõistlusel jagunesid võistlejad peaaegu pooleks vanema vanusegrupi ja põhiarvestuse vahel. Tänavusest hooajast sõidetakse taaskord nn eelfinaalide süsteemis, mis suurendab olulisel määral võistlussõitude osakaalu. See omakorda tähendab, et vahetut võidusõitu on päeva jooksul rohkem. Põhiarvestuses võistlevad võistlejad, kelle sünniaasta on 2009 ja hilisem. Vastavalt võistlejate arvule moodustus esimesel etapil 3 eelfinaalide gruppi, kuhu sõitjad jaotati vastavalt nende kvalifikatsiooniaegadele.

LaitseRallyParkis oli kvalifikatsioonis kiireim Kregor Tamme ning seda Kaspar Pikkpõllu ja Kyle Criston Tuhkru ees. Kolme grupi eelfinaalide esimesed olid Pikkpõld, Andreas Oopkaup ja Ramon Vlasenko. Nende kolme vahel jaotati kiireimate ringiaega põhjal ära finaali 3 esimesest stardikohta ning samas järjekorras otsustavasse A-finaali ka starditi. Vlasenko imeline start viis ta juba esimeses kurvis esimeseks ning vaikselt edu kasvatades talle keegi reaalselt ohustajaks ei saanudki. Tagapool heitlesid omavahel Pikkpõld ja Oopkaup, mille tulemusena jõudis neile järgi Joosep Siniorg. Viimasel ringil Siniorg möödus, tõustes sellega kolmandaks.

Otse osalema meistrivõistlustele

Ühes päeva kiireima ringiga teenitud lisapunktidele oli see Vlasenkole esimeseks etapivõiduks sarjas. Auhind etapivõidu eest on kaasa tasuta osalemise Olerex Eesti kardispordi meistrivõistluste esimesel etapil, mis sõidetakse juba 22. mail Rapla kardirajal.

Vanemas vanusegrupis, kus rajale tulevad võistlejad, kelle sünniaasta on 2005-2008, võidutses Hanna-Grete Suvemaa, kes edestas Jürgen Laansood ja Karl Riimani. Päeva kiireima ringi sõitis selles arvestuses välja Laansoo. Nii Suvemaa kui Laansoo võitsid mõlemad oma eelfinaali, kuid kuna Suvemaa ringiaeg oli koguni 0,3 sek võrra parem Laansoo omast, sai tema finaalis startida esikohalt.

Nooremate laste ehk 2011. a ja hiljem sündinute arvestuses võidutses LaitseRallyParkis Ruudi Reinumägi, kes oli üldarvestuses tublil 4. kohal. Talle järgnes Jan Pragi (7.) ja Romek Allikas (10.). Tüdrukute arvestuse kiireimad olid Miya Greth Visberg ja Kelli Labotkin.

Vanema ja lapse ringiaegade liitmise põhjal koostatava stardiriviga võidusõidus Käbid & Kännud võidutsesid Andreas ja Andres Oopkaup. Teiseks tulid Joosep ja Mart Siniorg ning kolmandaks Kregor ja Vaido Tamme.

Kuueetapilise Talendid Rajale 2021 teine etapp sõidetakse 30. mail Unibet kardikeskuses Laagris.

Info ja registreerimine: www.talendidrajale.ee

Sarnased artiklid