Talendid Rajale kolmas etapp ja kolmas võitja

21.09.2020
Laste hobikardisarja Talendid Rajale kolmas osavõistlus pühapäeval FK Keskuse kardirajal tõi kokku 50 noort. | Tõnis Krikk

Laste hobikardisarja Talendid Rajale kolmas osavõistlus pühapäeval FK Keskuse kardirajal andis kolmanda etapivõitja. 50 võistlejaga võistluse võitis Ragnar Simuland, kellele see oli ühtlasi esimene poodiumikoht.

Võiduga ja päeva kiireima ringi eest teenitud 10 lisapunktiga võttis Simuland end hulganisti lähemale sarja punktitabeli kahele esimesele ehk Kaur Koreinikule ja Mattias Ojapõllule, kes lõpetasid võistluse vastavalt 5. ja 4. kohal. FK Keskuse kiirel kardirajal lõpetasid Simulandi järel teisel ja kolmandal kohal Martti Raudleht ning Sten-Erik Sild.

Nooremate vanusegrupi kolm kiiremat olid Mattias Ojapõld, Revor Laur ja Joosep Siniorg. Vanemate laste vanusegrupis lõpetasid poodiumil Jakob Pajur, Paul Kristian Hamburg ja Hanna-Grete Suvemaa, kes ühtlasi oli päeva kiireim tüdruk rajal. Talle järgnesid Miya Greth Visberg ja Nora-Liise Kaidro.

Võistluse külalisteks olid seekord Formula Student Team Tallinn tudengivormeli meeskonna liikmed, kes tutvustasid lastele ja vanematele tehnikahariduse väljundeid vormeliehituse näol. Lisaks purustati vormelil FEST19 FK Keskuse absoluutne ringirekord. Uus ringirekord on 33,4 s.

Kuue-etapilise Talendid Rajale 2020 hooajal jääb sõita veel 3 etappi. Järgmine osavõistlus sõidetakse Lange motokeskuse kardirajal Tartumaal 4. oktoobril.

Talendid Rajale on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu 8. hooaega järjest korraldatav laste hobikardisari. Sarjas saavad osaleda lapsed, kelle sünniaasta on 2007 või hilisem. Eriarvestuses saavad võistelda lapsed, kelle sünniaasta on vahemikus 2005-2006. Sarja etapid sõidetakse hobikardikeskustes ning mingisugust varustust sarjas osalemiseks omama ei pea.