Populaarne laste hobikardisari üllatas osavõtjate rekordiga

21.08.2020
Talendid Rajale kaheksanda järjestikuse hooaja avaetapp leidis aset LaitseRallyPark's. | Karola Koopuu

Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu poolt juba 2013. a loodud laste hobikardisarja Talendid Rajale kaheksanda järjestikuse hooaja avaetapp LaitseRallyPark's tõi kohale seninägematul hulgal tehnikahuvilisi noori. 2007. a ja hiljem sündinud lastele mõeldud kardivõistluse käigus käis rajal 70 noort võidusõitjat.

Meeleoluka võistluspäeva käigus tutvustati noortele lisaks kardisõidule ka kõiksugu muud põnevat tehnikat. Kogenud kardi- ja vormelisõitja, mitmekordne Eesti meister Sten Dorian Piirimägi demonstreeris F4-klassi vormelautot. LaitseRallyPark'i paarisrajal tegid näidissõite krosskardid.

Sarja patrooniks olev Ott Tänak võistlusel kahjuks viibida ei saanud, kuna käimas on ettevalmistused sel nädalavahetusel toimuvaks RedGrey Team Lõuna-Eesti ralliks. “Mul on hea meel, et juba esimesel etapil oli kohal nii palju noori huvilisi. Hobikart on lihtsaim viis alustamiseks ning eile said 70 noort oma esimese ja vägagi väärt kogemuse sellest, mismoodi üks autospordi võistlus välja võib näha," ütles valitsev autoralli maailmameister Tänak.

Talendid Rajale esimese etapi pika võistluspäeva lõpetas esimesena Kaur Koreinik, teiseks tuli Kregor Tamme ning kolmas oli Jürgen Laansoo. Kuni 10-aastaste arvestuse parim oli Mattias Ojapõld, teine, Ramon Vlasenko ning kolmas Joosep Siniorg. Mattias Ojapõllu nimele jäi ka päeva kiireim ringiaeg.

6-etapilise sarja järgmine osavõistlus sõidetakse Unibet kardikeskuses Laagris 13. septembril. Täpsem info talendidrajale.ee  

Sarnased artiklid