Nädalavahetus tõi talendid uuesti rajale

12.10.2020

Tänavune sügis on olnud noortele autospordihuvilistele tihe. Kui pühapäeval võisteldi laste hobikardisarjas Talendid Rajale, siis laupäeval avanes kõigile võistlejatele ekslusiivne võimalus proovida Tabasalu kardirajal ehtsat võistluskarti.

TARK Racing poolt korraldatud testipäeval osales ühtekokku 25 last, kellest enamikule oli võistluskardiga kokkupuutumine esmakordne. Proovisõidupäeval osalejad olid erinevatesse kardiklassidesse jagatud vastavalt vanusele, pikkusele ja kaalule. Ühe 8-minutilise sõidu hinnaks oli 15 €.

Hobikardist erineb võistluskart peaaegu kõiges, välja arvatud ehk selles, et mõlemal on neli ratast ja rool. Ehkki võistluskardi kubatuur on klassides Micro ja Mini vaid 60 cm³ ning ülejäänutes 125 cm³, on tegemist kiirekäiguliste jõuallikatega, mis erinevalt hariliku hobikardi 270 cm³ mootorist on mõeldud spordi tegemiseks. Samuti on võistluskart oluliselt kergem, mis koos kiire ja võimsa mootoriga annab sellega sõidule sootuks teise dünaamika.

TARK Racing karditesti päev on üheks noortele Talendid Rajale võistluste käigus võistlustehnika tutvustamise osaks. Osalejad sõitsid samade kartidega, mis veel nädal tagasi osalesid Tabasalu kardirajal peetud kardispordi Eesti meistrivõistluste viimasel etapil.

 

Pingelise võistluspäeva võitis Mattias Ojapõld

Võistluspäev algas kuivavates rajaoludes, mistõttu mängis võistlustaktika suurt rolli päeva lõpptulemustes - kuivõrd soojendussõitude põhjal pannakse sõitjad paika kvalifikatsiooni koht, mängib pool-märgades oludes rolli aeg, millal saadakse rajale minna.

Nii mitmed sõitjad lootsid muutlikest oludest nutika taktika toel kasu lõigata, kuid pidid sellegipoolest startima finaalidesse tagantpoolt. 56 osavõtjaga võistluselt väljus võitjana sel hooajal juba ühe etapi võitnud Mattias Ojapõld. Tihedalt tema kannul finišeeris esimest korda poodiumile jõudnud Lukas Bobkin ning kolmas oli samuti poodiumidebütant Aron Kivilo. Seda aga alles pärast seda, kui nii mõnelegi võistlejale määratud ajatrahvid finišiprotokollis korrektuurid tegid. Võiduga tõusis Ojapõld ka punktitabeli liidriks. Talle järgnevad etapivõitjad Kaur Koreinik ja Ragnar Simuland.

Ojapõld domineeris loomulikult ka 2010. a ja hiljem sündinute arvestust. Teiseks tuli Joosep Siniorg ja kolmas oli Revor Laur. Vanemate vanusegrupi võitis Jakob Pajur, teine Paul Kristian Hamburg ja kolmas veel viimasel ringil hetkeks teise koha hõivanud Hanna-Grete Suvemaa, kes oli parim ka tüdrukute arvestuses. Teiseks tuli selles pingereas Martaliisa Meindorf ja kolmandaks Nora Liise Kaidro.

Lapse ja vanema võidusõidus võtsid esikoha taaskord Mart ja Mattias Ojapõld, teised olid Andres ja Andreas Oopkaup ning kolmandad Vaido ja Kregor Tamme.

Talendid Rajale 2020 viies ja eelviimane võistlus sõidetakse LaitseRallyPark's 25. oktoobril. Pärast seda jääb sõita veel üks osavõistlus, mis peetakse samuti Laitses 01. novembril.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid