Talendisarja viiendal etapil uus etapivõitja

26.10.2020
Tõnis Krikk

LaitseRallyPark's pühapäeval sõidetud laste hobikardisarja Talendid Rajale 2020 viies etapp andis hooaja neljanda uue etapivõitja. Poodiumi kõrgeimale astmele astus esmakordselt Sten-Erik Sild.

Niisketes rajaoludes alanud võistluspäev lubas juba kvalifikatsiooni eel põnevust, sest taktikamängud on pooleldi kuivavates tingimustes ülimalt olulised: soojendussõidu liialt hea aeg sunnib kvalifikatsioonis rajale minema esimeste seas, ehkki tagapool võidakse kasu saada veidi kuivemast rajast. Samas riskitakse võimalusega sattuda koos rajale enda tempoga mittesobivate võistlejatega.

Nii mõnigi favoriit langes pärast kvalifikatsiooni kolmandasse kümnesse ning selle olukorra kasutas tublisti ära Sten-Erik Sild. A-finaali asus ta kindlalt juhtima, jälitamas väga kiirete sõitjate kolmik eesotsas Kaur Koreiniku, Kregor Tamme ja Mattias Ojapõlluga.

Peagi liitus nelikuga alles D-finaalist startinud sarja debütant Patric Õiemets. Kõigis finaalsõitudes imelist tempot teinud Õiemetsa nimele jäi ka päeva kiireim ringiaeg, mis tõi tema vast avatud punktikontole 10 lisapunkti. Ühtlasi tegi Õiemets ajalugu sellega, et kunagi varem sarja ajaloos pole sõitja jõudnud D-finaalist A-finaali.

Võiduga tõstis Sild end punktiarvestuse kolmandale kohale. Koos temaga lähevad sarja üldvõidu nimel sarja viimasele etapile vastu veel Ojapõld ja Koreinik.

Tüdrukute arvestuses uus võitja

Kui 2010. a ja hiljem sündinute ehk nooremate arvestuse parim oli viiendal etapil ootuspäraselt üldarvestuse punktitabeli liider Mattias Ojapõld (üldarvestuses 4.), siis tüdrukute arvestuses võidutses esmakordselt Martaliisa Meindorf (9.), kelle jaoks muutuvad rajaolud lõid samuti head eeldused startida esmakordselt A-finaalis.

Ojapõllu järel lõpetasid nooremate arvestuses poodiumil veel Ramon Vlasenko (üldarvestuses 8.) ja Oskar Lukas Ausing (11.). Tüdrukute poodiumi teine ja kolmas olid vastavalt Miya Greth Visberg (18.) ja Hanna-Grete Suvemaa.

Vanemate laste arvestuses võidutses Paul-Kristian Hamburg, teine oli Jakob Pajur ja kolmas Hanna-Grete Suvemaa. Lapse ja vanema võidusõidus Käbid & Kännud olid parimad Mart ja Mattias Ojapõld, teised Janek ja Sten-Erik Sild ning kolmandad Hannes ja Aron Kivilo.

Talendid Rajale 2020 sarjas jääb sõita veel üks etapp, mis toimub pühapäeval, 1. novembril LaitseRallyPark's algusega kell 12:00. Ühtlasi on tänavuse hooaja viimane etapp juubelietapiks, sest senise 8 hooaja jooksul tulevad talendid rajale 60. korda.

Sarnased artiklid