Laste hobikardisarja teine etapp tõi uue võitja

14.09.2020
Tõnis Krikk

Unibet kardikeskuses sõidetud Talendid Rajale 2020 teine etapp andis sarjale uue etapivõitja. Erakordse suure, koguni 65 osavõtjaga osavõitlus pakkus pinget kuni võidusõidu viimaste meetriteni, mil esimesena ületas finišijoone esmakordselt poodiumile tõusnud Mattias Ojapõld.

Ojapõllu kiirus oli märkimisväärne juba esimesel etapil LaitseRallyPark's, mil tema nimele jäi võistluse kiireim ring. Sama saavutust korda ta ka Unibet kardikeskuses. Senisel kahel võistlusel sõidetud kaks kiiremat ringi on tema punktikontole lisanud väärtuslikud 20 punkti, mis ei jäta teda kuigi kaugele sarja liidrist Kaur Koreinikust.

Esimese etapi LaitseRallyPark's võitnud Koreinik oli heas hoos ka Unibeti võistlusel, kindlustades nõnda oma punktiedu veelgi. Vaatamata korduvatele rünnakutele tal Ojapõllust mööda saada ei õnnestunud. See aga sundis teda aina rohkem tähelepanu pöörama selja taga toimuvale, sest kolmandana lõpetanud Sten-Erik Sild ei jäänud ühelgi hetkel mõnest kümnendikust kaugemale.

Võiduga oli Ojapõld ühtlasi parim ka 2010. a ja hiljem sündinute arvestuses. Selles kategoorias järgnesid talle Ramon Vlasenko ja Joosep Siniorg.

Vanemate laste arvestuses võidutses Jakob Pajur, seda Paul Kristian Hamburgi ja Hanna-Grete Suvemaa ees. Suvemaa oli parim tüdrukute arvestuses, kus talle järgnesid Miya Greth Visberg ja Martaliisa Meindorf.

Võistluste raames sõidetav lustlik lapse-vanema võistlusformaat "Käbid & Kännud" liidab lapse ja lapsevanema ringiajad, mille põhjal koostatud stardirivis sõidavad võistlussõidu just vanemad. Ka selles arvestus võidutses perekond Ojapõld (Mart ja Mattias), teiseks tulid Mart ja Joosep Siniorg ning kolmandaks Andres ja Andreas Oopkaup.

Kuue-etapilise Talendid Rajale 2020 hooaja kolmas osavõistlus sõidetakse juba tuleval pühapäeval FK Keskuse kardirajal Õismäel.

Talendid Rajale on Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu 8. hooaega järjest korraldatav laste hobikardisari. Sarjas saavad osaleda lapsed, kelle sünniaasta on 2007 või hilisem. Eriarvestuses saavad võistelda lapsed, kelle sünniaasta on vahemikus 2005-2006. Sarja etapid sõidetakse hobikardikeskustes ning mingisugust varustust sarjas osalemiseks omama ei pea.

 

Sarnased artiklid