Volkswagen Grupp elektrifitseerib Euroopa: 36 000 uut laadimispunkti, neist 7 tuleb Baltikumi

11.06.2019

Volkswagen kahekordistab oma e-mobiilsuse eesmärke suurendades Euroopas laadimisjaamade taristut. 2025. aastaks paigaldab grupp üle Euroopa 36 000 uut laadimispunkti, neist 11 000 arendab välja Volkswagen. Laadimisjaamad paigaldatakse Volkswageni suuremates linnades asuvate tehaste ja esinduste juurde. Projekti investeeritakse 250 miljonit eurot.

Volkswageni hinnangul tehakse tulevikus 70% kõikidest laadimistest kodus või tööl, mistõttu hakkab Volkswagenile kuuluv bränd Elli (Electric Life) järgmisest aastast ettevõtetele ja tarbijatele pakkuma just nendele vajadustele tuginedes täielikke laadimislahendusi.

“Elektriauto laadimine peab muutuma sama lihtsaks ja tavaliseks nagu nutitelefoni laadimine. Selle jaoks on meil vaja oluliselt rohkem avalikes kohtades asuvaid laadimispunkte ning lihtsaid reegleid koduse laadimisdoki paigaldamiseks. Koostööd planeerime ka kaubanduskeskustega, et elektriautode kasutajad saaksid oma sõidukit poes viibimise ajal mugavalt laadida,” kommenteeris Volkswageni E-mobiilsuse osakonna juhatuse liige Thomas Ulbrich.

Volkswagen on pannud paika ka kiirteedel laadimise plaani, mille tulemusel paigaldatakse koostöös partneritega 2020. aastaks Euroopa peamiste teede ja kiirteede äärde 400 kiirlaadimisjaama koos 2400 laadimispunktiga. Ka Baltikum on osa sellest plaanist.

„Laadimisjaamade Euroopa taristu suurendamisse on kaasatud ka kogu Baltikum. Aastateks 2020-2021 ehitatakse suurprojekti osana Baltikumi seitse kiirlaadimisjaama: kaks Eestisse, kaks Lätti ja kolm Leetu. Nendel jaamadel saab olema 2 kuni 12 kiirlaadimispunkti ehk sõltuvalt pistikupesade arvust on võimalik võimsust vähendamata laadida korraga kuni 12 autot. Tegemist on praeguste 50 kW jaamadega võrreldes veelgi võimsamatega, kuna on suutelised laadima suuremaid akusid nagu on Volkswageni ID-perekonna liikmetel,“ selgitas Volkswageni brändijuht Baltikumis Justas Nekrošius.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid