“Oleme veendunud, et autonoomse juhtimise tehnoloogia võimaldab meil veelgi edasi arendada turvalisust, see on aga meie ettevõtte olemuslik osa,” kinnitas Volvo Cars’i president ja tegevjuht Håkan Samuelsson. “Järgmise aastakümne keskpaigaks on kavakohaselt kolmandik meie müüdavatest autodest täisautonoomsed. Koostööleping Uberiga rõhutab veelgi meie ambitsiooni olla maailma juhtivatele sõidujagamisettevõtetele eelistatuimaks tarnijaks.”
“Tihe koostöö niisuguste ettevõtetega nagu Volvo on võtmetähtsusega, luues turvalist ja skaleeritavat isejuhtivatest sõidukitest koosnevat autoparki,” kinnitas Uber Advanced Technologies Group’i tegevjuht Eric Meyhofer. “Volvo on tuntud oma turvalisusele pühendumuse poolest, see on ühtlasi ka nende uusima tootmisvalmis isejuhtiva baassõiduki loomise aluseks. Ühendatuna meie isejuhtimistehnoloogiaga on see sõiduk äärmiselt oluline komponent Uberi autonoomses tootevalikus.”
Volvo Cars plaanib kasutada sarnast autonoomset sõidukikontseptsiooni ka oma järgmise aastakümne algul turuletoodavate isejuhtivate autode loomisel. Need tehnoloogiad võetakse kasutusele järgmise põlvkonna Volvo mudelitel, mis põhinevad SPA2 arhitektuuriplatvormil, ning neis pakutakse lahendusi, mis võimaldavad järelevalve vajaduseta autonoomset juhtimist konkreetselt määratletud piirkondades nagu näiteks kiirteedel ja maanteedel. Volvo Cars on veendunud, et autonoomne juhtimine toob kaasa märkimisväärseid eeliseid, mis suurendavad liiklusohutust ühiskonnas tervikuna siis, kui kõik sõidukid muutuvad autonoomseks. Senimaani suudab aga tehnoloogia pakkuda klientidele paremat sõidukogemust, võttes kõige tülikamad ülesanded enda kanda, alates kasvõi nii väikestest asjadest nagu stop-start juhtimine liiklusummikutes.