Suverehvide kasutamisajal võib olla nädalate kaupa päikesepaistet. Sellegipoolest tuleb rehvidel tõenäoliselt tegemist ka külma ja märja asfaldiga, kevad ja sügis võivad aga üllatada ka mõne miinuskraadiga.
Soome erinevatest punktidest kogutud ja analüüsitud andmed näitavad, et paljudes piirkondades on suverehvide kasutamisajal, kevadest hilissügiseni, keskmine temperatuur alla kümne kraadi. Kui arvestada, et varahommikuse töölemineku ajal on teed jahedamad, sõidetakse suverehvidega üllatavalt palju viie ja kümne kraadi vahele jääva temperatuuriga ning haruldane pole ka see, kui suvelgi langeb tee öine temperatuur paari-kolme kraadi peale.
Selge see, et suverehvid peavad toimima kõigis oludes, ka põhjamaises ilmastikus. Rehvivalmistajate reklaamtekstides on sellest küll väga vähe juttu. Mis on ka mõistetav, sest suurem osa suverehvidest toodetakse Kesk- ja Lõuna-Euroopa turgude jaoks ning majanduslikult pole mõistlik valmistada põhjamaade jaoks mingeid erimudeleid. Kui arendustöö ja testimine toimub soojemas kliimas, võivad jaheda ilma omadused kergesti tagaplaanile jääda.
Euroopas on nn all season rehvide turg viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Kas tõlkida see nüüd aastaringseks või igailmarehviks, sisuliselt võiks (aga ei pruugi) tegemist olla suvetingimustesse klassikalisest M+S rehvist pisut paremini sobiva tootega, mille märgistuseks on pigem AW või AS. Kas sellistest rehvidest aga ka meie oludes kasu on?
Vastuse(d) leiad aprilli Tehnikamaailmast!