Televiisorid ning miks arvutid ja telefonid ei suuda neid veel asendada?

09.03.2024
Sisuturundus

Arvestades sellega, et meil on olemas arvutimonitorid, tahvelarvutid, sülearvutid ja mobiiltelefonid, võib tekkida õigustatud küsimus, kas televiisorid on üldse vajalikud? Vaatame üle, mis olukordades on telerid siiski asendamatuks kodutehnikaks.

Korralikud televiisorid ei nõua külakuhja tegemist

Üksinda võib seriaale ja filme jälgida nii oma nutitelefonist, tahvelarvutist kui sülearvutist. Murekoht tekib siis, kui sama ekraani tahaks vaadata juba mitu silmapaari. Seltskonna kogunedes jääb väikesest ekraanist lihtsalt väheks. Jah, lühikest videoklippi võib näidata ka väiksemalt ekraanilt, ent kui soovida vaadata pikemat linateost, ei ole kuigi mugav üksteisel seljas elada. Ja jutuks pole üksnes filmi vaatamine. Mõnikord tahaks ühiselt vaadata ka spordiüritusi või lihtsalt naljakaid netist leitud videoid.

Tänapäevased kvaliteetsed suurte ekraanidega televiisorid pakuvad head elamust kõikidele vaatajatele ning pole mingit vajadust kobaras koos istuda. Väheoluline pole seegi, et võrreldes telefonide ja tahvelarvutitega pakuvad televiisorid oluliselt paremat heli- ja pildikvaliteeti. Muidugi on võimalik soetada lisakõlareid või kasutada võimsaid kõrvaklappe, ent mõnikord tahaks lihtsalt pihta hakata ja filmi nautida, selle asemel et eri seadmete valmis sättimisega vaeva näha.

Kas Philips telerid, Euronics telerid või Panasonic televiisorid?

Tehnikatootjaid on palju ning nad proovivad alati üksteist üle trumbata, pakkudes kõige uuemaid ja kõige paremaid lahendusi. Kliendina saad selle enda kasuks tööle panna. Esmalt pane paika, mis on sinu jaoks oluline: kui suur võiks televiisor olla, millist pildi- ja helikvaliteeti sa ootad, mis lisafunktsioonid peavad televiisoril olemas olema, mis on eelarve jms.

Näiteks võid võtta valikusse ainult need televiisorid, mis pakuvad otseligipääsu populaarsetele voogedastusteenustele nagu Hulu, Amazon Prime, HBO või Netflix; mis on Full HD resolutsiooniga ja WiFi ühendusega.

Olles oma valikud teinud, on aeg suunduda Hansapost või Kaup24 veebipoodi, kus saad mugavalt võrrelda, milliseid sulle sobilikke lahendusi LG, Samsung, Philips ja teisedki teleritootjad pakuvad.

Kasutajasõbralik meelelahutuskeskus

Siiani oleme maininud võimalust nautida linateoseid ja telerist ülekantavaid meelelahutusüritusi, kuid televiisorid kui meelelahutuskeskused pakuvad rohkemat. Näiteks saab televiisorit kasutada arvutimonitorina.

See tähendab, et saad mängida oma lemmikmänge oluliselt suuremal ekraanil ja parema kvaliteediga. Ja jälle loeb võimalus nautida vaba aega koos sõpradega – ühe arvutiekraani taga mängimine on ebamugav lahendus, mis väsitab kiirelt ja vähendab mängulõbu. Diivanil või tugitoolides istumine ning suure ekraani peal mängimine on hoopis teine asi!

Televiisor võib olla ka sisekujunduselement. Eriti õhukese disainiga televiisorid sobivad näiteks maalide ja piltide kuvamiseks, mis aitab sul luua elutoa seinale alati muutuva kunstigalerii. Meeleolu tekitamiseks võib teleris praksuda aga ka hubane kaminatuli või möllata võimsad laineid. Mingeid piire ei ole, mida teleris kuvada!

Selge on see, et nii nagu inimesed käivad voogedastusplatvormidest ja online filmilaenutusest hoolimata endiselt kinodes suurt ekraani ja korralikku filmikogemust nautimas, ei ole vaja karta, et televiisorid teiste ekraanilahenduste tõttu kuskile ära kaovad.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid