Samsung hoiab telerite- ja kodukinosüsteemide maailmas turuliidri kohta

18.08.2020
Samsung

Sõltumatu konsultatsioonifirma Omdia analüüsi kohaselt on Samsungi telerid viimased 14 aastat maailma müüduimad. Uuringufirma Futuresource Consulting andmetel on Samsung samasugust liidripositsiooni hoidnud ka kodukinosüsteemide turul.

Analüüsi kohaselt kuulub Samsungile 2019. aasta seisuga telekate turust maailmas 19,8 protsenti, sealhulgas on ettevõte juhtpositsioonil ka viimastel aastatel tekkinud 8K ekraanide vallas. Kodukino helisüsteemide turust kuulub Samsungile 16,5 protsenti ja 21,8 protsenti kogu valdkonna müügikäibest.
„Kõiki Samsungi ribakõlareid ehk soundbar’e ja teisi helisüsteeme testitakse ja seadistatakse Samsungi spetsiaalses helilaboris Californias, millega saame iga uue toote puhul tagada parima võimaliku helikvaliteedi. Näeme, et kliendid hindavad kõrge kvaliteediga helisüsteeme ja meil on hea meel, et see kajastub ka turuandmetes,“ sõnas Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar.
Pennari sõnul arendatakse Samsungi telekaid ja helisüsteeme koos, mis tagab  parima kvaliteediga terviklikud kodused meelelahutussüsteemid. 2017. aastal turule tulnud QLED telereid täiustatakse iga aasta ning 2020. aasta mudelitele on lisatud näiteks tehisintellektil põhinev helisüsteem, mis kohandab heli tugevust vastavalt teistele ruumis olevatele häältele.
Kui kasutada Samsungi telerit koos ettevõtte ribakõlari ehk soundbar’iga, saab aktiveerida Q-symphony funktsiooni, mis loob parima kvaliteediga ruumilise heli. Antud tehnoloogia pälvis 2020. aasta toimunud tehnikamessil CES ka innovatsiooniauhinna.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid