Milline on eestlaste lemmik striiminguteenus?

24.11.2022

Samsungi tellitud ja meediaettevõtte Starcom Baltikumis läbi viidud telerikasutajate küsitlusest selgub, et kõige populaarsem voogedastusteenus, mille kaudu eestlased telerist filme, sarju ja muud sisu naudivad, on Netflix (82%).

Teisel kohal kõige populaarsem on Amazoni videoteenus Amazon Prime Video (53%) ja kolmandal YouTube (38%). Kohalik Go3 videoteenus asetub populaarsuselt kuuendale kohale (11%).
„Telerikasutajate küsitluses uurisime, millist sisu uuringus osalejad eelkõige vaatavad Kõige enam kasutatakse telerit siiski traditsioonilise televisiooni vaatamiseks, kuid kohe teisel kohal on erinevad video- ja striiminguteenused. Seejärel küsisime, milliseid striiminguteenuseid eestlased eelistavad. Pole ilmselt suureks üllatuseks, et kõige populaarsem on Netflix, kuid aina enam kerkib selle kõrvale erinevaid teisi lahendusi, kust inimesed enda lemmiksarju ja filme vaatavad,“ sõnas Samsung Eesti koduseadmete valdkonna tootekoolitaja Alari Pennar.
Tema sõnul on see ka põhjuseks, miks paljude tänapäevaste telerite pultidelt võib leida spetsiaalse Netflixi või YouTube’i nupu, mida vajutades avaneb teleris kohe kindel rakendus ja kasutaja ei pea teenust teleri menüüst eraldi otsima.
„Lisaks on erinevad striiminguteenused on pildi kvaliteedi poolest tavalise televisiooniga võrreldes tükk maad paremad, kuna need suudavad ära kasutada teleri pakutavat resolutsiooni. Samsungi telerid pakuvad 4K resolutsiooni juba ammu ja hiljuti lisandusid tootevalikusse ka 8K resolutsiooniga mudelid. YouTube’is ja Netflixis on 4K sisu juba palju, aga traditsiooniline televisioon pakub siiani vaid HD kvaliteeti,“ sõnas Pennar.
Sisu poolelt vaatavad eestlased voogedastusteenuste vahendusel kõige rohkem filme (92%) ja sarju (80%), kuid üsna populaarne on lisaks neile erinevate muusikaürituste ja kontsertide vaatamine (47%).
Samsungi tellimusel viis meediaettevõte Starcom telerikasutajate küsitluse läbi 2022. aasta juulis. Kokku osales küsitluses 900 inimest, neist 300 Eestist.

Sarnased artiklid