Sõjaväepolitsei koolitab sel nädalal nii narkokoeri kui nende juhte

28.08.2020
Kaitseväe peastaap

25. – 28. augustini toimub Eesti sõjaväepolitsei poolt korraldatav rahvusvaheline narkokoerte treeningnädal, kus koerajuhtide ja nende neljajalgsete paariliste oskused pannakse erinevate narkootiliste ainete leidmisel proovile.

„Nende nelja treeningpäeva jooksul harjutavad koerajuhid koos oma neljajalgsete paarilistega narkootiliste ainete otsimist erinevatest keskkondadest – nii meie enda territooriumitelt, Tallinna linnahallist kui Tallinna vanglast. Nii kinnistest ruumidest, sõidukitest kui ka pagasist. Esmakordselt kasutame ka koerte koolitamisel õppevahendina sünteetilisi kannabinoide, mis on kasutuses peamiselt puru kujul ning mida kipuvad noored üldjuhul suitsetama isevalmistatud sigarettidena,“ ütles treeningnädala eestvedaja sõjaväepolitseinik veebel Martin Siht.

Käimasoleval treeningnädalal osalevad Läti politsei ja piirivalve, Leedu sõjaväepolitsei, Eesti sõjaväepolitsei ja eriüksuse K-komando ning Tallinna vangla koerajuhid. Kokku osaleb treeningul 10 koerajuhti.

Sõjaväepolitsei poolt korraldatavale treeningnädalale on oodatud töötavad koerajuhid koos teenistuskoertega. Ülesanded, mida koerajuhid endi neljajalgsete paarilistega lahendama peavad on keerulised, mitmekülgsed ning ei ole mõeldud baaskoolitusega teenistuskoertele. 

Rahvusvahelised koolitused ja treeningud on olulised erinevate jõustruktuuride koostöö tõhusamaks muutmiseks ja omavahel kogemuste jagamiseks ning need on suurel määral toeks ka iga individuaalse koerajuhi töö efektiivsemaks muutmiseks. Lisaks toetab rahvusvaheline treeningkeskkond ka missioonidel paremini hakkamasaamist kuna treeningud toimuvad tavapärasest keskkonnast eemal ning pakuvad väljakutset nii koerajuhile endale kui tema neljajalgsele paarilisele.

Sarnased artiklid