Robotex vallutab Aasiat

22.08.2019
Esimene Robotex Asia toimus Shanghais. | Robotex

16.- 18. augustil toimus Shanghais esimene Robotex Asia, mille eesmärgiks oli kaasata Aasia robootikatalente ning neid ka novembris Eestis toimuvale suursündmusele tuua.

Robotex Asia raames korraldati 12 erinevat võistlust, kus osales 10 riigist kokku 3280 võistlejat. Külastajatel oli võimalik Robotexi ajal tutvuda 18 tehnoloogianäituse väljapanekuga. Robotexi külastas Hiinas rohkem kui 30 000 inimest. Kohal olid Robotexi korraldajad Eestist, Soomest, Nigeeriast, Iraanist, Lõuna-Koreast, Indiast ning loomulikult Hiinast.

Lisaks põhisündmusele ja näitustele leidis aset ka konverents, kus esines 18 kõnelejat. Räägiti tehnoloogiaharidusest ja selle tulevikust, arutleda sai tehnoloogia arengu vajalikkuse üle. Konverentsil osalesid ka  Baoshani linnaosa juhid, Eesti suursaadik Hiinas Andres Unga ning Hiinas Eesti majandussuhteid esindav Merike Grünthal.

“Robotex Asia on järjekordne Robotexi arenguhüpe. Aasias aset leidvad Robotexi eelüritused kasvasid nii suureks, et Eestis toimuva Robotex International festivali eel tuli teha kõiki Aasia riike koondav suurem eelvõistlus,” põhjendab Robotex Asia vajalikkust Robotexi välissuhete juht Karl-Tanel Paes.

Robotexi tegevjuht Ave Laas: “Eesti e-riigi identiteet on midagi, mida me peame hoidma ja mille eest peame hoolitsema. Täna vaatavad tuhanded noored robootikud maailmas Eesti poole. Robotex hoolitseb tulevikutalentide tekkimise eest ja tekkinud võrgustik võimaldab suuremat piiriülest koostööd. Meie rahvusvahelised partnerid teevad suurepärast tööd ja on uhke tunne olla pisikese Eestina taas eestvedajaks ning suunanäitajaks.”

Robotex kui Eesti ja maailma üks suurimaid robootikafestivale, on viimaste aastate jooksul mastaapselt laienenud, toonud palju uusi osalisi, nii lapsi kui täiskasvanuid robootika juurde ning loonud väga tugeva rahvusvahelise robootikahuviliste võrgustiku. Seeläbi on Robotex organisatsioonina 2019. aastal suurem kui kunagi varem, sest Robotexi eelüritused toimuvad pea igal kontinendil.

Eelüritused leiavad aset Kolumbias, Küprosel, USAs, Indias, Hiinas, Türgis, Soomes, Armeenias, Lõuna-Koreas. Lisaks on Robotex tegemas ettevalmistusi järgmiseks aastaks ka Kreekas, Monacos, Afganistanis, Nigeerias ja Etioopias. 

Tänavu toimub Robotex juba 19. korda, ettevõtmine leiab aset Tallinnas 29. novembril - 1. detsembril.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid