Robootikavõistlusel Robotex Eesti astub võistlustulle 69 meeskonda

02.06.2021
Robotex

4. juunil toimuval Robotex Eesti online-üritusel astub võistlustulle 69 meeskonda.

Ülekanne algab 4. juunil kell 10 ning seda saab jälgida Elisa Stage platvormil või Robotexi Facebookivahendusel.  Võistluspäeva juhivad legendaarsed Robotexi päevajuhid Karl Pütsep ja Oskar Orglaan. Võistluste vaatamine on kõigile tasuta.

“USA ja Euroopa suurimate korraldajate koostöö tulemusena saame lõpuks pakkuda Eesti koolinoortele võimaluse võistelda. See on nelja tugeva organisatsiooni (RoboRave ja RoboSensei USAst ning RoboMikka ja Elisa Stage Eestist) panus sellesse, et kooliaasta lõpus saavad meie kõige nutikamad noored ennast üle pika aja proovile panna. Elisa Stage’i kaudu on võimalik kõikidel ka oma kooli meeskondadele kaasa elada,” kommenteeris Robotex Eesti toimumist veebis Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Kokku on seekord osalemas 69 meeskonda, neist 45 võiskonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda.

Võistkonnad on 15 koolist  ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt. LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30.

Võistluspäeva juhitakse Robotexi stuudiost ning võistlejad liituvad veebi vahendusel igaüks neist kas oma kodust või koolist. Online võistlus tähendab seda, et iga võistleja on ülesse seadnud kas sumo või joonejärgimise võistlusväljaku vastavalt etteantud juhistele ja nõuetele ning on reaalajas 4. juunil valmis otseülekande vahendusel võistlema talle varasemalt ette määratud ajavahemikul.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid