Robootikafestival Robotex International toimub esmakordselt Saku Suurhallis

16.09.2019
Mullune Robotex toimus Tallinnas Näituste Messikeskuses. | Jörgen Norkroos

Tänavu juba 19. korda aset leidev robootikafestival Robotex International toimub sel aastal 29. novembrist kuni 1. detsembrini Tallinnas ja esmakordselt Saku Suurhallis.

Registreerimine võistlustele on alanud ning kestab kuni 15. novembrini. Eesti võistkondadele on registreerimine 50% soodsam, kui kasutada koodi "ROBIT19" (kehtib kõikidele tasulistele võistlustele, v.a. Insplay võistlus). Kõigile kõrgema taseme võistlustele on registreerimine tasuta. Täpsemalt kõigi võistluste ja registreerimise kohta saab lugeda Robotexi kodulehel robotex.international.

“Robotexi toimumise asukoha muutmise eesmärgiks on tuua võistlus inimestele lähemale. Saku Suurhall on parem nii oma  ligipääsetavuse kui asukoha mõttes ning sobib Robotexile paremini ka oma kontseptsioonilt ja sisult. Kasuks tuleb kindlasti ka Rocca Al Mare keskuse lähedus. Kui liita kõik meie eelvõistluste võistlejad ja pealtvaatajad, siis Robotex puudutab maailmas juba ligi sadat tuhandet inimest. See on võrreldav näiteks laulupeoga. Soovime, et igal huvilisel oleks võimalik sellest robootikapeost osa saada. Olgugi, et oleme rahvusvaheliselt väga kiirelt kasvav, siis eriliselt on oodatud festivalile kõik Eesti robootikahuvilised. Nii väikesed kui suured. Pole paremat võimalust ennast teiste riikide meeskondadega võrrelda ning proovile panna,” innustab kõiki võistlejaid Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Robotex kui Eesti ja maailma üks suurimaid robootikafestivale on viimaste aastate jooksul mastaapselt laienenud, toonud palju uusi osalisi, nii lapsi kui täiskasvanuid robootika juurde ning loonud väga tugeva rahvusvahelise robootikahuviliste võrgustiku. Seeläbi on Robotex 2019. aastal  suurem kui kunagi varem. Robotexi eelüritused toimuvad pea igal kontinendil, nii Kolumbias, Küprosel, USA-s, Nigeerias, Indias, Hiinas, Türgis, Jaapanis kui ka Armeenias. Lisaks on Robotex tegemas ettevalmistusi järgmiseks aastaks Kreekas, Monacos, Afganistanis ja Soomes. Selle aasta edukaimaks võistluseks  on seni olnud Robotex Asia, mis oli kulminatsiooniks Robotex Hiina erinevatele eelvõistlustele.  


16.- 18. augustil toimus Shanghais esimene Robotex Asia, mille üheks eesmärgiks oli tuua Aasia robootikatalente novembris Eestis toimuvale suursündmusele. Robotex Asia raames toimus 12 erinevat võistlust, kus osales 3280 võistlejat kümnest riigist.  Robotexi külastas Hiinas rohkem kui 30 000 inimest.


 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid