Porsche Taycani armatuurlaual valitsevad ekraanid

23.08.2019
Porsche Taycani armatuurlaud. | Porsche

Porsche avalikustas esimesed ametlikud fotod uue elektriauto Taycan armatuurlauast, mida valitsevad kõikvõimalikud vedelkristallekraanid.

Kuigi üldjoontes on armatuurlaud äratuntavalt porschelik, siis kõik analoogajastust pärit nupud ja seierid on saanud ajalooks.

Juhi ees on kumer 16,8-tollise ekraaniga ekraan, millel on neli erinevat töörežiimi. Nende vahel valimine võimaldab muuta juhile näidatavat pilti. Režiimid kannavad nimesid Classic, Map, Full Map ja Pure.

Neist viimane piirdub vaid kõige vajalikuma info edastamisega.

Näidikute ekraan on osaliselt puutetundlik, selle servades on "nupud", mis vastutavad näiteks tulede eest. Auto käivitamist võimaldav nupp asub roolist vasakul.

Klientidele pakutakse ka kahte varianti roole: baasmudel ja sportlik, millel on lülitid sõidurežiimide valimiseks.

Armatuurlaua keskel on meediasüsteemi ekraan diagonaaliga 10,9 tolli, lisatasu eest saab sarnase ekraani tellida ka kaassõitja ette. Kahe ekraani funktsioonid on osaliselt dubleeritud. Süsteemi saab juhtida ka häälkäsklustega, nende aktiveerimiseks tuleb öelda "Hey Porsche".

Keskkonsoolil on veel täiendav ekraan diagonaaliga 8,4 tolli. Selle kaudu juhitakse kliimaseadet. Keskkonsooli alaosas on aga puutetundlik ala navigatsioonisüsteemile vajaliku info sisestamiseks.

Veel üheks tasuliseks lisaks on aga 5,9-tolline ekraan tagaistmel viibijate jaoks.

Interjööris pakutakse nii traditsioonilist nahksisu kui ka alternatiivseid lahendusi, näiteks "ökonahka", mille koostisesse on lisatud oliivipuu lehti.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid