Lekkis info Porsche Taycani versioonide kohta

18.07.2019
Porsche Taycan. | Porsche

Briti autoajakiri Car avalikustas info Porsche uue elektriauto Taycan erinevate versioonide kohta

Baasmudel Porsche Taycan saab endale 80 kWh aku, tagaveo ja jõuallika võimsusega 326 või 381 hobujõudu.

Klass kõrgemal on nelikveoline Porsche Taycan Carrera 4S, millel on kaks elektrimootorit. Akupaki mahutavuseks on 96 kWh ning mootorite koguvõimsuseks kas 435 või 490 hobujõudu.

Kõige võimekam on Porsche Taycan Turbo. Seegi auto on nelikveoline, esisillal on elektrimootor võimsusega 318 hobujõudu ning tagasillal 408 hobujõudu. Kokku on nende efektiivne võimsus 626 hobujõudu ning maksimaalne pöördemoment kuni 1000 njuutonmeetrit. Maksimaalne moment on siiski saadaval vaid kümne sekundi jooksul.

Taycan Turbo aku mahutavuseks on 96 kWh. See aku suudab muredeta järjest vastu pidada kümme täisvõimsusel kiirendust 100 kilomeetrini tunnis ning neli kiirendust täisvõimsusel 200 kilomeetrini tunnis. Porsche akusid saab laadida laadijast võimsusega kuni 250 kWh.

Nullist sajani kiirendab Taycan Turbo hoolimata oma 2,1 tonnini küündivast massist 3,2 sekundiga, 200 kilomeetrini tunnis aga vähem kui kümne sekundiga. Maksimaalkiirus on akude kestvuse huvides küll tagasihoidlik: 261 kilomeetrit tunnis.

Sõiduulatus kõige ökonoomsema töörežiimi korral on 515 kilomeetrit.

Kallimad Taycani versioonid saavad endale õhkvedrustuse koos aktiivsete stabilisaatoritega, nelikroolimise ja keraamilised pidurikettad.

Hiljem lisanduvad Taycani variantide sekka ka 734-hobujõuline Taycan Turbo S ning kergem tagaveoline Taycan GTS.

Eelseeria Taycanide tootmine juba käib, auto esitlus leiab aset veel käesoleval suvel.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid