Driftihooaeg jätkub sellel nädalavahetusel Laitse Rallypargis

04.08.2020
Marko Randoja

Sellel reedel ja laupäeval toimub Laitse Rallypargis kauaoodatud “Jump for Drift”, mis on Eesti ja Läti drifti meistrivõistluste teine etapp ning Street- ja Semipro-klassi neljas etapp.

Kohale on oodata üle 80 võistleja, kelle seas on Eesti ja Läti parimad driftijad. Laitse rada on küll sõitjatele tuttav, kuid samas nõudlik ja konkurentsis püsimiseks peavad võistlejad kõvasti pingutama.

“Tegemist on väga pingelise rajaga, kuna stardisirgel olev nukk tõstab auto rattad maast lahti täpselt enne esimest kurvi. Lisaks peab ideaalse trajektoori saamiseks puudutama põhimõtteliselt tagastange nurgaga seina - samal ajal kui auto on õhus. Rada soosib häid jälitussõite, kuna esimene kurv on piisavalt lai, et sinna kahe autoga hästi ära mahtuda. Kiirendusmaa on piisav, et Pro-klassi autode kiirus enne kurvi on üle 100 km/h, “kommenteerib Eesti Pro-klassi sõitja Ao Vaida.

Sõitjatele ja pealtvaatajatele on Laitse Rallypark oma ülesehituselt üks atraktiivsemaid radasid. Kogu rada on väga hästi jälgitav nii suurtele kui väikestele ning raja iseloom pakub vaatemänge ja närvikõdi kõigile.

Võistluse otseülekannet saab jälgida www.drift.television.ee, kus tuuakse vaatajateni kõik sõidud, intervjuud sõitjatega enne ja pärast sõite. Võistlust on võimalik hiljem ka järgi vaadata.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid