Nutikad kodumasinad muudavad igapäevaelu mugavamaks

31.10.2019
Sisuturundus

Intelligentsed kodumasinad võtavad enda kanda aina enam toiminguid, mida varem tuli inimesel endal teha. Kui näiteks poenimekirja koostamine oli varem inimese ülesanne, siis nüüd saab selle töö usaldada rahuliku südamega külmikule, kes jälgib ise, kas piima  ja mune veel jagub või peaks juurde tooma.

Olmeelektroonika iseloomustusse lisandunud omadussõna “nutikas” tuleneb eeskätt Wi-Fi funktsioonist, mis võimaldab tehnikaseadmetega distantsilt suhelda ja juhtida.

Kuid võrku ühendamise võimalus ei ole ainus uuendus, mis kodumasinate nutikuse võidujooksu tagant kihutab - sisuliselt kõik enamkasutatavamad majapidamisseadmed on täiustatud praktiliste funktsioonidega, mis muudavad meie igapäevaelu palju mugavamaks.

Elu on näidanud, et eile utoopilisena tundunud ideed on tänaseks reaalsuseks saanud.

Väikesed abilised köögis

Bluetooth ühendusega blender ühes rakendusega on asendamatu abiline tervislikku toitumist hindava pere majapidamises. Masin hoiab silma peal kasutaja(te) toitumisel ja koostab ise toidumenüüsid.

Äpist on näha blenderist läbi käinud kalorite, rasvade, suhkru, valkude, kiudainete ja süsivesikute kogused- seda nii päevade kui nädalate kaupa.

On ka blendereid, millel on 17 (sic!) erinevat programmi ja mälu enam kui 500 retsepti salvestamiseks ning kõigele lisaks veel taimer, tänu millele lõpetab blender töö sekundipealt siis, kui soovitud toit on valmis saanud.

Nutikas Nutrichef BBQ Grill termomeeter, mõistagi Bluetooth ühendusega, annab rakenduse kaudu teada, kui ahjus või grillil küpsev liha on jõudnud soovitud temperatuurini ehk hakkab valmis saama. Samuti saab reaalajas liha küpsemist jälgida ilma et, peaks ise juures viibima või toitu kontrollima. Termomeeter salvestab retsepte ja neid on mõnus seadme LCD-ekraanilt lugeda.

             

Nõudepesumasin annab juhiseid

Nõudepesumasina puhul võib ju mõelda, et selle tehnikaseadme juures on raske mida uuenduslikku juurde nuputada, sest nõude pesemine on üsna piiratud võimalustega tegevus.

Võrguühendus, et masinat eemalt juhtida - jah, seda küll. Aga mida enamat?

Näiteks teatud uued mudelid avavad ise pärast pesutsükli lõppemist ukse, et nõud saaksid kuivada.

Digitaalsed lekkeandurid suudavad potentsiaalsed lekkekohad tuvastada enne, kui need reaalselt lekkima hakkavad.

Nutikad masinad juhendavad, kuidas nõusid masinasse asetada, et need pesemise ajal säravpuhtaks saaksid. Nagu targad külmikud suudavad toiduainete lõppemise üle arvet, suudab tark nõudepesumasin välja rehkendada, mitu pesutabletti on pakki alles jäänud ja millal on tarvis varu täiendada. Muide, eriti vinged mudelid on võimelised ise Amazonist uue paki tablette tellima.

Erinevate tootjate nutikad masinad ühilduvad erinevate juhtimissüsteemidega (nt Amazoni Alexa ja Google Assistant). Häälkäsklustega saab käivitada pesutsükli, lubada masinal sooritada erinevaid funktsioone, muu hulgas lukustada või avada nõudepesumasina ust ainult oma häälega, mis on eriti tänuväärne ohutusmeede väikeste lastega kodus.

Mugav on seegi, et uue nõudepesumasina ostmiseks ei pea ridamisi tehnikaärisid läbi kammima, piisab kui vaadata Kaup24 e-poodi, kust leiab mitmekülgse valiku erinevate näitajatega nõudepesumasinad.

Külmik suhtleb ja informeerib

Küllap on ka tehnikakauged inimesed kuulnud, et tänapäevased külmkapid koostavad ostunimekirju, jälgivad toitude realiseerumusaega, annavad märku, kui uks on lahti jäänud. Külmikud on varustatud puutetundlike ekraanide ja sisekaameratega ning nendega saab suhelda äpi või häälkäskluste kaudu.

Aga milleks nad veel võimelised on? Tuleb välja, et päris paljukski ja kõik peened uuendused ei olegi seotud pilveteenustega.

Nii näiteks on mõningad mudelid varustatud kõrgtehnoloogilise õhuringlussüsteemiga, aitab hoida puu- ja köögiviljad kauem värsked.

Toiduainete riiulitel ja kastidel on erinev temperatuur vastavalt konkreetsele toiduainele.

Üsna palju on muutunud ka külmikute valgustus: enam ei heida külmiku sisemusele valgust üksik laelamp, vaid kapi sisemuses on palju LED-lampe, mis valgustavad ühtlaselt ega lase tekkida pimedatel nurkadel. Valguse tooni, loomulikult, saab igaüks ise valida.

Nutikad külmikud on sageli 2in1 või isegi 3in1 eksemplarid, mis tähendab, et lisaks toidu säilitamisele, valmistavad nad ka käsu peale jääkuubikuid, kuuma või külma vett kui isegi kakaod ja kohvi.

Lõpetuseks võiks ju küsida: kas parimad külmikud on ilmtingimata nutikad ja vastupidi? Nii ja naa, sest kokkuvõttes on ju parim see, mis vastab kõige paremini ootustele ja vajadustele.

Uue tehnikaseadme otsingul tasub üle vaadata ka Kaup24.ee veebikaubamaja kodumasinate valik.

Sarnased artiklid