Kodumasinad muutuvad järjest targemaks

31.10.2019
Sisuturundus

Kui kaalute, kas investeerida nutikasse või osta nii-öelda tavaline kodumasin, siis igal juhul tasub eelistada esimest varianti.

Küsimus ei ole pelgalt kasutamismugavuses või udupeenes puutetundlikus ekraanis, millega intelligentne tehnika uhkeldada võib, põhjused peituvad ökonoomsuses ja turvalisuses.

Võimalus oma pesumasinat või külmkapi äpi kaudu kontrollida, on ühtlasi ka võimalus hoida oma kodul silma peal siis, kui te ise seal ei viibi. Häälkäsklustele alluvaid seadmeid ei saa keset tööprotsessi avada ja nende nupud ei reageeri, kui näiteks väike laps üritab ahju ust lahti tõmmata.

Tarkade elektroonikaseadmete ühine omadus on ka säästlikkus vee ja elektrienergia tarbimisel. Näiteks külmik annab märku, kui uks on irvakile jäänud ja optimeerib jahutust vastavalt kappi pandud toiduainetele ning nõudepesumasin tarvitab vett pigem vähem, pannes pigem rõhku oskuslikult suunatud veejoale- ja survele.

Milliseid võimalusi targad kodumasinad veel pakuvad?

Ahi ei ole enam lihtsalt ahi

Keeratavate nuppude või lülitite asemel on nutikatel ahjudel puutetundlikud juhtpaneelid ning ka Wi-Fi ühendus ja sisseehitatud kaamera, tänu millele saab toidu valmimist reaalajas jälgida ükskõik kust.

Liha, küpsetiste, hautiste kui muude hõrgutiste valmistamiseks on ridamisi võimalusi nagu näiteks toidu soojendamine, röstimine, kuivatamine, aeglane küpsetamine, praadimine, hautamine, aurutamine jne. Kui ise ei oska roale sobilikku programmi valida, siis teeb seda ahi, mis valib ja kohandab valmistusviisi vastavalt söögile.

Teatud ahjudes saab korraga valmistada mitut toitu erinevates küpsetuskambrites.

                       

Tarkust täis väike köögitehnika

Suure köögitehnika kõrval on tootjad-arendajad täiustanud ka väikest olmeelektroonikat nagu kaalud, termomeetrid, uunid, blenderid, veekannud jne.

Esimese hooga tekib ilmselt küsimus: mida innovaatilist saab ühes köögikaalus varasemaga võrreldes olla?

Tuleb välja, et saab, sest nutikas köögikaal mõõdab koostisosi väga täpselt erinevalt mõõtekannudest. Kusjuures kaal arvestab komponentide kaalumisel isegi valmiva toidukoguse jagunemist portsjonitesse ja arvestab ka küpsetuspanni-, plaadi- või poti suurust,

Tark kaal saab mõõtmist kohandada vastavalt sellele koostisainete kogusele, mis teil kodus on. Mõned kaalud, kujutage ette, koostavad isegi ostunimekirju.

Tarkuselt ei jää eelpool toodud tehnikavidinatele alla ka nutikad mahlapressid, millel on mõistagi Wi-Fi ühendus, et seadet saaks äpi kaudu juhtida, aga ka näiteks võimekus arvutada välja erinevaid füsioloogilisi näitajaid nagu kehamassiindeks, organismi rasvaprotsent, vee kogus organismi, lihasmassiindeks ja isegi baasainevahetuse kiiruse.

Nende andmete põhjal pakub mahlapress välja kehatüübile sobivaid toiduretsepte.

Kaup24.ee eebipoest leiate laia valiku erinevaid mahlapresse.

Wow-faktoriga espresso- ja kohvimasinad

Progress ei ole jätnud puutumata ka espresso- ja kohvimasinaid, mida saab nüüd, sõltuvalt mudelist, juhtida nii äpi kui häälkäskluste abil.

Hommikukohvi valmistamiseks ei pea isegi voodist välja ronima, tuleb vaid rakendusest anda käsk masinale kohvi valmistamiseks. Kui kööki jõuate, on kannu-või tassitäis lemmikkohvi juba ootamas. Isegi kohvijoogi kangust saab määrata läbi rakenduse.

Puutetundlikul ekraanil saab joogimenüü sättida nõnda, et esimesena pakub masin välja teie lemmikjoogid ja alles seejärel teised valikud. Meelepärase kohvi otsimiseks ei ole vaja ekraanipilti edasi-tagasi kerida.

Intelligentsusest kõneleb seegi, et nutikad espresso- ja kohvimasinad annavad ise aegsasti märku, kui oad hakkavad otsa saama või veefilter vajab vahetamist.

Teatud mudelid suudavad analüüsida kohvimasinas kasutatava vee karedust ja valida vastava tööprogrammi.

Kirjeldatud omadused on masinatel varieeruvad. Sobiva kohvimasina leidmisel on abiks see, kui mõelda oma ootused selgeks ja võrrelda Kaup24.ee e-poes erinevate toodete parameetreid.

Sarnased artiklid