Eestlaste seas on populaarseim treeningrakendus Samsung Health

22.07.2020

Samsungi tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringust selgus, et kui eestlased enda aktiivsuse jälgimiseks ja treenimiseks mõnda mobiilirakendust kasutavad, siis on nende populaarseimaks valikuks Samsung Health. Samas ei kasuta üle poole eestlastest enda tervise jälgimiseks ühtegi rakendust.

„Mobiilirakenduse kasutamine on hea ja mugav võimalus enda aktiivsuse jälgimiseks. Samsung Health annab lihtsa ja arusaadava ülevaate kasutaja aktiivsusest ning soovi korral saab seda kasutada ka keerukamateks treeninguteks. Seetõttu ongi rakendus ilmselt eestlaste seas sedavõrd populaarne. Lisaks tuleb arvestada, et Samsungi eri telefonimudelid on juba aastaid Eestis ühed müüdumad, seega on loogiline, et paljud valivad aktiivsuse jälgimiseks telefonis vaikimisi oleva rakenduse,“ sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.
 
Samas näitab uuring, et üle poole (57%) eestlastest ei kasuta enda aktiivsuse jälgimiseks ühtegi mobiilirakendust. „See number on tegelikult üllatavalt suur, kuna enamikke treeningrakendusi saab kasutada ilma nutikellata otse telefonist. Lisaks on taolised rakendused heaks võimaluseks end motiveerida ja endale eesmärke seada, näiteks 10 000 sammu iga päev,“ lisas Aasma. Seda kinnitavad ka uuringu tulemused, mille kohaselt leiab kolmandik (33%) vastajatest, et rakenduse kasutamine motiveerib neid rohkem sportima.
Lisaks näitab uuring, et mobiilirakendust kasutatakse kõige rohkem sammude lugemiseks (82%), millele järgneb rattasõit (27%) ja jooksmine (26%).
 
Samsungi tellitud ja uuringufirma Norstat läbiviidud uuringus osales Eestis 1003 inimest vanuses 18-64. Uuring viidi läbi 13.-16. juulil.

 

Sarnased artiklid