Need paremad palad
Raimo Ylönen
Glen Pilvre
29.01.2019

Kas hea mobiil peab maksma tingimata neljakohalise summa? Kindlasti mitte. Paljud tippmudelite omadused on kättesaadavad lausa kordades väiksema hinnaga ning mõnesaja euro eest saab täiesti korraliku taskutelefoni. Ausalt öeldes paneb nii mõnigi neist mobiilidest juurdlema, kas neljakohalised numbrid hinnasiltidel pole seal ainult seetõttu, et leidub maksjaid.

Honor 8X

Huawei P20 Lite

Motorola One

Samsung Galaxy A6+

Xiaomi Mi A2

 

Võrdlusetalon

Nokia 7.1

Mobiili ostul pole mõistuse hääl tihtilugu kõige kuuldavam. Meeldigu või mitte, aga suurt rolli mängib reklaam – nii otsesel kui varjatumal kujul. Kui sõpradel või niisama tuntud nägudel on juba peos kallihinnaline uudismudel, on kiusatus ka ise sellise alla ebamõistlikult suur rahahulk paigutada.

Kui veel paar aastat tagasi tundus neljakohaline hinnanumber mobiili eest midagi täiesti absurdset, siis nüüd on tuhat-pluss hinnaklass tippmudelite puhul pigem reegel. Sellegipoolest teevad suurima käibe ikkagi 300–400 eurot maksvad telefonid ning uuemad „keskmikud” pole üldsegi kehvad – vastupidi. Kui mõistlikult valida, saab korraliku seadme kätte isegi vähem kui 300 euroga. Samuti pole üldse võimatu, et parimad keskklassi mudelid teevad tuule alla aasta- või paarivanustele tippudele – aga juhtub ka vastupidist.

Seekordsesse testi valitud Huawei P20 Lite, Honor 8X, Samsung Galaxy A6+, Xiaomi Mi A2 ja Nokia 7.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.

Sarnased artiklid