"Meil on hea meel tutvustada eestimaist kütusemüüjat Olerex kardispordi Eesti meistrivõistluste sarja nimitoetaja ja kütusepartnerina," ütles Eesti Kardiliidu juhatuse esimees Johannes Moor. "Vaatamata veninud hooaja algusele lähevad Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlused käima juba maikuus, kui 6etapilise meistrisarja esimene osavõistlus sõidetakse Rapla kardirajal."
Eesti suurima kütusemüüja Olerexi tegevjuhi Piret Milleri sõnul on ettevõtte sporditoetuste fookuses noored, tulevased talendid ning kart on kogu autospordi talentide taimekasvuala. „Eesti päritolu ja omanikega ettevõttena investeerib Olerex Eestist saadud kasumi tagasi Eesti ühiskonda ja kogukonda ning kardi kui kõige perekesksema spordiala puhul ka Eesti perekonda,“ märkis Miller.
Suunaks maailmaklassid
Eesti Kardiliidu juhatus on pressikonverentsil esitletu põhjal loonud Eesti mootorispordi edendamiseks selge strateegia. Eelisarendatakse rahvusvahelise autoliidu FIA kardikomisjoni CIK-FIA võistlusklasse, mis tähendab, et tulevastel aastatel antakse Eesti meistritiitel välja ainult neis klassides.
"Eesti on just nõnda väikese elanike arvuga riik, et spordiarengu mõttes puudub vajadus samade vanuserühmade sportlaste killustamiseks erinevate kardiklasside vahel. Meistrivõistlused toimuvad ühes vanuserühmas ja ühes kindlas klassis. Loomulikult on nn monoklassides toimuvatel võistlustel võimalus saada edaspidigi kalendrisse, kuid väärtuslik Eesti meistritiitel antakse välja üksnes CIK-FIA klasside võistlejaile," selgitas asja olemust Johannes Moor.
"Meie selgeks eesmärgiks peab olema Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustest luua sportlastele pinnas osalemiseks suurtel tiitlivõistlustel nagu seda on Euroopa või maailmameistrivõistlused. Seetõttu on iseenesest mõistetav, et just neis klassides viime läbi ka koduseid võistlusi."
Pressikonverentsil erikülalisena osalenud Mercedes-AMG F1 noortetiimi liige ja aastal 2018 klassis OK-Junior Euroopa meistriks tulnud Paul Aron kommenteeris samuti liidu plaane: "Pole kahtlust, et just CIK-FIA klassidesse on koondunud maailma kardispordi paremik ning seda teed pidi on võimalik silma jääda olulistele inimestele. Kõik minu tänased F3 konkurendid ja ka F1 sõitjad on alustanud kardist ning olnud erandituna edukad just suurtel tiitlivõistlustel. Seega on selge, läbi mille teed tippu rajatakse. Olen kahe käega poolt Eesti Kardiliidu valitud suunale, leian et see on ainuõige tee ning abistan ise igakülgselt kaasa, kuidas vähegi saan."
Kardispordi vajalikkust rõhutas teinegi F1 tiimi kuuluv Eesti autosportlane. Jüri Vips kuulub nimelt Red Bull F1 noortetiimi, kuid ei saanud töökohustuste tõttu üritusel kohal viibida. Pressikonverentsiga videosilla vahendusel liitunud Vips lisas: "Ma ei usu, et kardispordita oleks olnud mul võimalik jõuda siia, kus täna olen. Eks näitab seda seegi, et iga viimane kui F1 sõitja viimase 20 a jooksul on alustanud oma karjääri kardiroolist.”
Veelgi atraktiivsem meistrisari
Tänavusest hooajast alates viiakse Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustel teisigi uuendusi, mille eesmärgiks on kardispordi jälgitavuse ja selle populaarsuse kasv.
Eesti Kardiliidu juhatuse liige Sander-Mel Mellikov: "Võistluste atraktiivsemaks muutmise huvides oleme viinud sisse mitmeid täiendusi ning seda esiteks just live-otseülekandeid silmas pidades. Peame paraku kõik arvestama hetke keerulise olukorraga ning live-otseülekanded hakkavad seetõttu mängima aina suuremat rolli spordi kajastamisel.
Senisest suuremat rõhku paneme meediatööle ning ka järelkasvuprojektide arendamisse. Aastaid edukalt tegutsenud laste hobikardisari Talendid Rajale toob Olerex kardispordi Eesti meistrivõistlustele jätkuvalt osalema uusi sõitjaid. Lisaks saavad planeeritud testipäevad olema kindlasti heaks võimaluseks kardispordiga esmase tutvuse tegemiseks."
Olerex kardispordi Eesti meistrivõistluste sari stardib 20-21. mail Rapla kardirajal. Olerex kardispordi Eesti meistrivõistluste arvestuses sõidetakse klassides Micro, Mini, OK-Junior, OK ja KZ2.