Mõistliku hinnaga sülearvutid

Vesa Ylä-Jääski
29.10.2020

Võtsime testida neli erineva suunitlusega sülearvutit hinnaga 650–1300 eurot. Tuli tõdeda, et hind ja omadused pole otseses seoses.

Sülearvuti valikul tuleb esmalt mõelda, milleks seda on peamiseks vaja ning millist tarkvara on plaanis enim kasutada. Tasub teha nimekiri soovidest tähtsuse järjekorras ning mitte unustada ka mõõte, kaalu ja loomulikult hinnaklassi.

Asus Vivobook maksab 650 eurot, Lenovo IdeaPad Flex 750 eurot ja Acer Nitro 1000 eurot. Samsung Galaxy Book S-i hind küündib aga 1300 euroni.

Erinevused omadustes

Asus Vivobooki ekraani koloriit on teistest tagasihoidlikum. Asjad saab aetud, aga visuaalse meedia või fototöötluse jaoks jätab ekraani kvaliteet soovida. Samsungi nüansirikas ekraan on aga loetav kas või päikselisel terrassil. Tõsi, suur heledus kulutab ka nobedalt akuressurssi. Lenovo kvaliteetne puuteekraan pöördub soovi korral 360 kraadi ulatuses ning tulemuseks on tahvel, millele saab joonistada ka puutepliiatsiga.

Pildi- ja videotöötlus ning mahukamad matemaatilised arvutused nõuavad palju protsessoriressurssi. Samsungil napib jõudlust keerukamateks toiminguteks, konkurendid saavad veidi paremini hakkama. Küll aga on Samsung teistest kergem ja tavakasutuses jätkub akut kauemaks. Profitasemel graafikatöö jaoks (nt CAD) ei sobi aga ükski võrdluse arvuti.

Salvestusmälu on kõigil 500 gigabaiti.

Küllalt võimekas Acer Nitro 5 sobib nii mängudeks kui ka tõsisemaks tööks. Soovi korral saab ka töömälu suurendada. Kaalu on aga Aceril lausa 1,6 kilogrammi võrra Samsungist rohkem.

Kõik testitud arvutid peavad vastu mobiilsele igapäevakasutusele ja täidavad vähemalt ühe põhikriteeriumitest – olgu selleks siis hea ekraan, jõudlus või kaal. Kasutusmugavust ei tasu samuti unustada. Ekraani suuruses ja teravuses tasub kindlasti enne ostu ise veenduda. FullHD ehk 1920 x 1080 resolutsioon on reeglina kõige hinnasõbralikum ja tavapäraseimaks ekraanidiagonaaliks on 13–14 tolli. Õppuri seisukohast on kindlasti oluline ka klaviatuuri kvaliteet, mida tasub samuti oma näppudega enne ostu proovida.

Tulemused leiad novembrikuisest Tehnikamaailmast.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid