Uuring: ligi 40% inimesi kasutab sülearvutit kuni kolm aastat

18.09.2020
Huawei

 

Balti riikides läbi viidud uuring näitas, et 37% eestlastest kasutavad sülearvutit kuni kolm aastat ning uue arvuti valimisel on tähtsaim tegur hind, arvuti tööjõudlus ja aku kestus.

Kõige levinum ühe sülearvuti mudeli kasutamise kestus on 1-3 aastat: 53% 18-24 aasta vanustest ning 49% 25-34 aasta vanustest, kes kasutavad sülearvutit igapäevaselt. See tähendab, et keskmiselt vahetatakse oma sülearvuti välja iga 2-3 aasta järel. 

Kolme aastaga arenevad müügil olevad sülearvutid väga palju, mistõttu uut valides teevad tarbijad hoolega eeltööd, et teha parim valik järgmiseks kolmeks aastaks. Huawei Eesti koolitusjuht Jekaterina Mishina sõnul on tänased sülearvuti ostjad hoopis teistsuguse valiku ees, kui kolm aastat tagasi: „Näiteks uuel Huawei MateBook X Pro sülearvutil, nagu ka teistes uutes Huawei mudelites, on uudne Huawei Share–funktsioon, mis võimaldab sülearvuti ekraanilt telefoni juhtida ning kiirelt ja mugavalt seadmete vahel faile vahetada.“

Uuringust selgus, et 45+ vanuste seas on pigem trend kasutada üht sülearvutit pikemalt ehk 4-6 aastat, sealjuures 42% pensionäridest kasutavad sülearvutit üle kuue aasta. Silma paistis ka tõsiasi, et üht ja sama sülearvutit kasutavad üle kolme aastat järjest need, kes ei kasuta seda igapäevase töövahendina (32%). 1-3 aastane sülearvuti kasutamise kestus on kõige sagedasem vastus läbivalt kõigis karjääriastmetes lihttöölisest tippjuhini.

Uuringust selgus, et inimestele on sülearvutit ostes kõige tähtsam hea hinna ja kvaliteedi suhe. Hinda peavad otsustavaks teguriks 82% vastanutest ja seda olenemata vanusest, haridusest või sissetulekust. Ostuotsust mõjutavate tegurite seas pidas üleüldist arvuti töövõimet oluliseks lausa 86% 8-24 aastastest. Just see vanusegrupp tutvub hoolega sülearvutit valides aku kestusega ja protsessori näitajatega.

Disain ei ole otsuse langetamisel esmatähtis, aga küsitluse tulemustest selgub, et kõige rohkem pööravad sellele tähelepanu just 18-24 aastased noored. 25-34 aastased peavad tähtsaks ka sülearvuti mõõte (50%) ja kaalu (40% vastanutest).

Uue sülearvuti valikul peab 46% vastanutest oluliseks aku kestust, kusjuures lausa 67% vastanutest nimetas oma unistuste sülearvuti kolme tähtsaima teguri seas, et selle aku võiks laadimata vastu pidada terve nädala. Niisuguse akuga sülearvutit turul veel müügil ei ole, aga Huawei uue MateBook X Pro lubab laadimata tööd teha 15 tundi järjest. 

Võrreldes Balti riikide küsitluse tulemusi selgub, et vastused olid laias laastus samad, ehkki Leedu tarbijad peavad uut sülearvutit valides veidi olulisemaks protsessori võimsust ja üleüldist arvuti jõudlust ja protsessori omadusi, aga hind on oluline siiski 78% Leedu vastajatele.

Küsitluses paluti nimetada ideaalse unistuste sülearvuti kolm peamist omadust ning sellele oli kõige kurioossem vastus: „Arvuti juhtimine mõttejõu abil“. Sellise vastuse valisid 13% vastanutest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid