Kolm Põrsakest ja Robotex toovad kodudesse põnevad tegevuskastid

28.04.2020
Mattias Kitsing

Teaduse populariseerija Kolm Põrsakest ning maailma suurima robootikafestivali korraldaja Robotex toovad üheskoos kodudesse tehnoloogiat ja teadust ühendavad tegevuskastid, mis pakuvad põnevust ja nuputamist nii pere pisematele kui ka suurematele.

Kolm Põrsakest ja Robotex hakkavad koos pakkuma uut toodet, milleks on teaduse ja robootika tegevuskastid. Kasti sisu võimaldab näiteks kasvatada kristalle, uurida viirust, ehitada rallimasinaid ning roboteid ja katsetada palju muud põnevat. Loomisel on tegevuskastid erinevatele vanusegruppidele, 5-7-aastastele, 8-12-aastastele ja ka vanusegrupile 12+. Esimesed maikuus valmivad kastid on suunatud 5-12-aastastele lastele.

Eriolukorra tõttu viis Kolm Põrsakest enda teadusringide tegevuse üle e-õppele. Kuna ringi tegevuste läbiviimiseks on tarvis erinevaid vahendeid, siis pandi aprilli alguses teele üle 100 e-õppe vahendite kasti. Lisaks on Kolmel Põrsakesel olemas juba ühekordne 19 katsega teaduskast.

“Tagasiside e-õppele on olnud positiivne ja mõtlesime, et võiks eriolukorras veel midagi põnevat pakkuda lastele, kes pika perioodi kodus peavad olema,” rääkis Kolme Põrsakese tegevjuht Omari Loid. “Põrsapere ja robopere vaheline koostöö on toimunud juba paar aastat Robotex International ürituse raames, kus Kolm Põrsakest on teadusteatriga toonud üritusele veelgi särtsu ja jõudu juurde. Praeguses olukorras tundus eriti vajalik, et põnevatest teadus- ja robootikaalastest tegevustest saaksid osa pered üle kogu Eesti.”

Rohkem infot tegevuskastide kohta leiad siit:
www.kolmporsakest.ee/tegevuskastid
https://robotex.international/et/

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid