Robotex Eesti lükkub järgmise aasta veebruari

09.11.2020
Mattias Kitsing

20. novembril Tallinna Tehnikaülikoolis toimuma pidanud Robotexi riigisisene võistlus Robotex Eesti koostöös Robomiku lahinguga lükkub COVID19 viiruse kiire leviku tõttu edasi. Robotex Eesti toimub 12. veebruaril 2021. Robotex International on endiselt plaanis kevadel 2021.

“Suhtlesime Terviseametiga, kes tungivalt soovitas, et praegu ei ole hea võistlust siiski korraldada, kuna COVID19 viirusesse nakatunute arv on pigem tõusmas ning pole arukas kutsuda lapsi ja noori kokku hetkel, kui nakatumise oht on suur. Seetõttu otsustasime lükata võistluse veebruari, lootes, et siis on olukord taas paranenud. Oleme väga tänulikud Tallinna linnale, TalTechile ja teistele toetajatele ja koostööpartneritele ning  loodame kõigi mõistvat suhtumist,” selgitab võitluse edasilükkamist Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Robotex võtab eesmärgiks anda endast parim, et suure robootikafestivali roll noorte õpimotivatsiooni hoidmisel säilitada. Eesmärgiks on võimalikult palju võistlusi viia online’i ja pakkuda noortele enese proovile panemise võimalusi. Robotex arendab edasi mitmeid põnevaid algatusi, mida on võimalik noorteni viia ka pandeemia olukorras. Mõningate näidetena saab välja tuua nutiperedele suunatud robokastid, koolidesse ja valdadesse kohale sõitev Roborekka.

Sarnased artiklid