Järgmine tase
Risto Niska
01.05.2019
Markus Pentikäinen

Kui ilus on Tehnikamaailma teleritestis esmakordselt viis tärni saanud teleri pilt? Või kui hästi kõlab heli?

Lühike vastus: pilt on veidi kollakas ja heli mõnevõrra väsitav. Testi tehes polnud ju selge, et Sony AF9 saab lõpptulemusena tipphinnangu – see selgus alles punktide jagamisel. Viis tärni ja möödunud aasta parim tulemus on sellegipoolest faktid, millest ei saa kuidagi mööda vaadata.

Sony pole senistest konkurentidest otseselt parem üheski konkreetses kategoorias, jäädes näiteks telepildigi osas parimatele neist alla. AF9 edu saladus peitub väga ühtlases tervikus – kõik olulisematele alamkategooriatele antud hinded olid kokkuvõttes head või väga head.

                                                 

AF9 on hetkel müügil olevate Sony telerite tippmudel. Eelmisel suvel esitletud teleril võeti taas kasutusse A1 disain, mille puhul suur osa elektroonikast on mahutatud teleri tagaküljelt lahtikeeratavasse tugijalga. Veidi tahapoole kaldu olev teler sobib asetamiseks pigem põrandale või madalale siledale alusele.

Kõlariteks on sarnaselt eelmistele tippmudelitele ekraanipind, mis vastutab keskmiste ja kõrgemate sageduste eest, ja tugijalas olev bassikõlar.

LG toodetud OLED-paneel on uus, kui võrrelda eelmise mudeli AF8 omaga. Ehituselt AF8-ga sarnase paneeli valgustkiirgavad pikslid on pindalalt suuremad.

Seniseid Sony nutitelereid kimbutanud kiiruseprobleeme lahendab uus kiibistik ja kahekordistunud töömälu. Androidi versiooniks on 8 ehk Oreo.

 

Erakordne pilt

Mõõteseadmete ja mitmete vaatamissessioonide abil täppishäälestatud pildiseadistuste tulemusena on pildikvaliteet suurepärane, sõltumata vaadatava materjali iseloomust ja resolutsioonist.

Paljude OLED-paneelide puhul nähtav heleduste tumenemine suuremate valgete pindade juures – näiteks talispordi ülekannete puhul – on minimaalne. Pildi üldine tonaalsus ja värvitasakaal on peaaegu normikohased, aga näiteks nahatoonides võib märgata kohati kollakaid varjundeid. Videosignaali müra võimendub mõnevõrra kõrgterava pildi puhul.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid